Kolaborace, která nemá obdoby. Fendace je největší módní senzací za poslední roky. Aneb když si návrháři Versace a Fendi vymění své role

V módním průmyslu je jedna pro druhou konkurencí. Předhání se, kdo přijde s nejzajímavějším kouskem podle módních trendů a čí módní přehlídka bude originálnější. Nyní ale nastal čas na změnu. Jak by vypadala značka Fendi v rukou návrhářky Versace a naopak? To brzy zjistíte. Máme tu totiž módní senzaci jménem Fendace.

Ani nejúspěšnější návrháři nezapomínají, že móda má být zábava

Ačkoliv se Donatella Versace, Kim Jones a Silvia Venturini Fendi pohybují ve světě té nejluxusnější módy, nezapomínají na to důležité – móda má být zábava. A proto návrháři přišli se spojením svých značek a objevilo se Fendace.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Fendi (@fendi)

Výměna rolí jako osvěžení značky

Obě módní značky mají své charakteristické prvky, které se objevují v každé kolekci. Pro někoho už to může působit jako okoukané a nudné. Tomu je ale konec. Fendace není kolaborací, spíše takovým módním pokusem.

Návrháři Kim Jones a Silvie Venturini Fendi zastupují značku Fendi. Cílem je vyměnit si role a vnést ducha Fendi do kolekce značky Versace.

Donatellu Versace vám ani nemusíme představovat. Obdivuhodná návrhářka módního domu Versace zase vnesla své návrhy a myšlenky do kolekce značky Fendi. Výsledkem jsou unikátní módní kousky, které oslavují přátelství módních značek.

Vyváženost obou značek

Jednotlivé kousky z kolekce Fendace jsou promyšlené do nejmenšího detailu. Každý model značí vyváženost obou značek. Hojně se objevují geometrické tvary a vzory, které jsou charakteristické pro značku Versace. Fendi se do kolekce prolíná zase výraznými módními doplňky, šperky a na některých modelech se objevuje logo značky.

Dostupná i v kamenných obchodech

Ačkoliv se módní přehlídka Fendace uskutečnila už minulý rok v září. Až nyní od 12. května 2022 najdete kreativní modely z kolekce na kamenných prodejnách i e-shopech obou značek po celém světě.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.