Pokud jste už o epilaci laserem přemýšleli, určitě vás bude zajímat v čem tkví její výhody a v čem naopak její nevýhody. Pokud zrovna váháte, zda epilaci laserem podstoupit, je pro vás tento článek jako dělaný.

Epilace není depilace

Nenechte se zmást podobností těchto dvou slov. Týkají se sice stejné problematiky, ale jejich význam je odlišný.

Depilace znamená odstranění chloupků z povrchu kůže. Po depilaci vyrostou chloupky znovu, jejich tvorba totiž nebyla narušena.

Obyčejná epilace je naopak jejich vytrhávání i s kořeny. To nezní zas tak špatně, ale co epilace laserem? Je bezpečná?

Epilace laserem – výhody a nevýhody

Laser je pro ženy velmi atraktivní  zejména z toho hlediska, že po několika aplikacích už chloupky viditelně nerostou. Je nutné ale podotknout, že pokud chcete vidět opravdické výsledky, je nutné absolvovat tuto proceduru opakovaně.

Většinou se doporučuje docházet na ošetření celkem 4x až 8x, než chloupky vymizí natrvalo. Samozřejmě to záleží od člověka. Tento fakt s sebou ale nese první nevýhodu, tou je finanční náročnost procedury. Nejedná se o nic levného.

Pokud vás první nevýhoda neodradila, určitě pak oceníte ušetřený čas, který byste jinak musela absolvovat do obyčejného holení. U laseru je sice také potřeba nějaká ta dávka trpělivosti, nicméně určité výsledky můžete vidět už na začátku. Chloupky rostou pomaleji a je jich výrazně méně.

Epilace laserem je naprosto bezbolestná, nemusíte se obávat jakýchkoli oděrek, krvácení nebo bolesti způsobené vytrháváním chloupků voskem.

Velmi výraznou nevýhodou epilace jsou světlé chloupky. Laser vůči nim bohužel není efektivní. Pro dosažení maximálního výsledku je zapotřebí tmavých chloupků na světlé kůži.

Co se bezpečnosti týče, bezpečí vám může zaručit pouze odborník, který laserové epilaci rozumí. Pokud se nakonec pro laser rozhodnete, investujte dostatek času do výběru konkrétního salonu, nebo si někoho nechte doporučit.

Photo: Unsplash.com, instagram.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze