Peeling je důležitou součástí péče (nejen) o obličej. Není tedy překvapením, že se na trhu nachází celá řada přípravků, které nám pomáhají s očistou naší pleti právě formou peelingu. Spousta z těchto průmyslově vyráběných kosmetických přípravků ovšem nebývá zrovna nejpřívětivější k naší matce přírodě. V čem je problém?

Drobné částečky, které tvoří peelingová zrnka, bývají právě často z mikroplastů, které se pak dostávají do vody a putují až do oceánů. Je prakticky nemožné se jich zbavit.

Naštěstí je příroda plná spousty alternativ, které poslouží minimálně stejně dobře, jako neekologické varianty konvenčních přípravků. Stále populárnější je káva, která se dá využít i jinak než jako chutný kofeinový nápoj. Kávová zrnka spolehlivě nahrazují mikročástečky plastů a naštěstí existuje řada odpovědných výrobců, kteří kávový peeling produkují.

Nechcete-li za kávový peeling utrácet peníze, ale přesto byste chtěli vyzkoušet, zda funguje, můžete si ho snadno vyrobit i doma.

Ingredience:

  • Mletá zrnková káva
  • Horká voda

Postup:

Do misky nasypeme kávu a zalijeme trochou vody. Po vyschnutí nanášíme na obličej i tělo. Krouživými pohyby, nejlépe ve sprše na čistou pokožku. Poté opláchneme teplou vodou.

Chcete-li kávový peeling pouze na obličej, můžete smíchat mletou kávu s pleťovým krémem a esenciálními oleji. Více ingrediencí přináší větší účinek a vyživuje pokožku.

Foto: Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze