Dior představil pragmatickou haute couture kolekci jaro/léto 2022. Čím kolekce nejvíce překvapila?

Módní dům Dior, v čele se svou kreativní ředitelkou Mariou Grazia Chiuri, představil svou novou haute couture kolekci na jaro/léto v rámci tradičního Haute Couture Week v Paříži. Kolekce byla zcela odlišná nejen od jiných módních značek, ale i předpokládaných módních trendů.

Kreativní ředitelka se vrací ke kořenům značky Dior

Módní návrhářka Maria Grazia Chiuri byla do čela módního domu Dior jmenována v roce 2016. Od té doby stojí za úspěšnými kolekcemi značky, který mají vesměs pozitivní ohlasy.

Chiuri je známá častým využívám feministických prvků v kolekcích, jejichž poselstvím je upozorňovat na problémy, se kterými se naše společnost potýká. Kreativní ředitelka Dioru jen dokazuje, že móda je silnou zbraní naší společnosti, pomocí které můžeme jednoduše vyjádřit své názory a ještě k tomu vypadat stylově.

Nově vydaná haute couture kolekce na sezónu jaro/léto 2022 je ale zcela odlišná. Vypadá to, že se Dior vrací ke svým kořenům, protože se celá nese v duchu minimalismu a pragmatismu.

Perleťové odstíny a měkké krejčovství překvapuje

V kolekci haute couture Dioru nás velmi překvapilo množství modelů, které jsou v zastoupení perleťových odstínů. Objevují se také modely v zajímavé barvě slonovinová kost.

Modely se nesou v čistých liniích a jednoduchých střizích. Tento minimalismus skvěle podtrhne jedinečnost perleťového odstínu. Pozornost poutají malé detaily v podobě knoflíků či decentních volánků, které působí sice nenápadně, na celkový dojem modelu ale mají velký vliv.

Propracovaná ruční práce, kterou je značka Dior známá, se objevila i v této kolekci

V kolekci haute couture jaro/léto 2022 od Diora se objevuje také pár modelů, které už při prvním pohledu toužíte mít kvůli propracovaným detailům. Vždyť tím je také módní dům Dior známý.

Konkrétně na dvou modelech z kolekce byla síťovitá struktura na elegantních šatech sestavena pomocí ruční aplikace postupného zdobení, než se model dostal do finální verze. Sami se můžete podívat, jak vzniká móda v podání Dioru.

Nesmrtelná klasika nesmí chybět v žádné kolekci

Všichni víme, že za nesmrtelnou a nadčasovou klasiku je považována černá barva. Ačkoliv se kolekce haute couture jaro/léto 2022 nese v duchu jemných krémových tónů, fanoušci módy v černém odstínu nebudou zklamáni.

Který kousek z nové kolekce Dior se vám líbil nejvíce? A čím vás naopak odradila? Dejte nám vědět do komentářů.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.