Cookie Policy (US)

Neformální městská móda je v aktuální době sužované koronakrizí vůbec jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak se oblékat. Pohodlí a nulové konvence, to je aktuálně trendy. Módní návrháři a značky si jsou této situace samozřejmě vědomi, a tak přicházejí na trh s kolekcemi, ve kterých se tento styl bezesporu odráží.

K hlavním městům pouliční módy se bezpochyby řadí Berlín. Pro mnohé je berlínský styl někde na křižovatce mezi hudbou, uměním, architekturou a nočním životem. Právě to dělá tento styl tolik okouzlujícím. Pojďte se s námi inspirovat berlínským módním stylem.

https://www.instagram.com/p/B4miuOXIpjz/
https://www.instagram.com/p/Bgii4qwDElb/

Berlin! Du bist so wunderbar

Berlín je znám svou volnomyšlenkářskou náturou. To se odráží i ve zdejším stylu. Lidé se v Berlíně neoblékají tak, aby zapůsobili na ostatní. To je zásadní rozdíl oproti městům, jako je Paříž nebo Londýn. Berlín je protkán nejrůznějšími secondhandy, ve kterých se dají pořídit kousky, které skutečně mají duši. V žádné jiné evropské metropoli nenajdete tolik sekáčů, jako v Berlíně.

https://www.instagram.com/p/BeLf7-XA6wr/
https://www.instagram.com/p/CG-ioJWHU9Y/
https://www.instagram.com/p/CKuCJrPFlB9/

Proč je v Berlíně pouliční móda tak oblíbená? Stojí za tím autenticita

Z průzkumu Highsnobiety z prosince 2018 vyplývá, že hlavní vlastností, kterou příznivci pouliční módy oceňují, je autenticita. Berlín, který sedí na pomyslné křižovatce umění, kultury a historie s přídavkem východoevropského vlivu okořeněným hédonismem, má všechno. Roste počet berlínských značek, které si daly za cíl ztělesnit styl města i aspiraci módního průmyslu.

https://www.instagram.com/p/CKepFyNBocX/
https://www.instagram.com/p/CKUvRHJlvXo/
https://www.instagram.com/p/B-CxuacHNqr/

„Berlín je největší kulturní extravagance, jakou si člověk umí představit.“

David Bowie
https://www.instagram.com/p/6jqnUVlwjB/
https://www.instagram.com/p/CKT4yAYhAQB/
https://www.instagram.com/p/CKN2vS9ALpf/
https://www.instagram.com/p/CJ571YmHwGe/

Berlín je domovem tisíců extravagantních a kreativních lidí, kteří dělají mimořádné věci, výjimečně a obzvláště elegantně se oblékají.

Pokud se o berlínské pouliční módě chcete dozvědět víc, pořiďte si fotoknihu Berlin Street Style v němčině či angličtině, jejímž autorem a fotografem je Björn Akstinat.

https://www.instagram.com/p/B9RNZiZlxlN/
https://www.instagram.com/p/B2ygDugIRic/