Nevzhledné červené pupínky, kvůli kterým se vyhýbáme pohledu do zrcadla. Ano, určitě víte, že řeč je o akné, které umí nepěkně potrápit a je úplně jedno, jestli zrovna procházíte pubertou, nebo tohle období máte už dávno za sebou. Akné se neptá.

Každý ví, co je akné a jak vypadá. Mnoho z nás s ním má svou zkušenost. Jsou ale věci, které se o akné často říkají, ale ve skutečnosti nejsou pravdivé. Opravdu lze věřit všemu, co se o akné šustne?

Boříme mýtus: akné se týká jen puberťáků

Tohle si sice většina lidí myslí, ale pravda to určitě není. Akné totiž může potrápit jak úplně malé děti, které se s ním už narodí, tak ženy ve středním věku. Věděli jste, že u žen starších 40 let akné potrápí celých pět procent z nich? A to mají pubertu už dávno za sebou.

Boříme mýtus: za vznik akné může špatná hygiena

Někteří z nás jsou toho názoru, že za vznik nepěkného akné, které může hyzdit jak obličej, tak i dekolt nebo třeba záda, může nedostatečná hygiena.

Pravda je ale někde úplně jinde: nečistoty akné nezpůsobují, je to jen rozšířená povídačka. Časté mytí obličeje ve snaze zabránit jeho vzniku tak opravdu k ničemu nepovede.

Boříme mýtus: čokoláda podporuje tvorbu akné

Slyšeli jste, že pokud budete jíst čokoládu, vznikne vám akné? Ale no tak, skutečně jste tomu uvěřili?

Pomineme-li fakt, že je potřeba dodržovat vyvážený jídelníček, můžeme názor, že za vznik akné může čokoláda, s klidným svědomím shodit ze stolu. Vážně to není pravda, tak si tu čokoládu klidně dejte.

Boříme mýtus: akné lze úplně vyléčit

Bohužel ne. Ani v dnešní době, která je po medicínské stránce na poměrně vysoké úrovni, stále ještě nikdo nepřišel na to, jak akné úplně vyléčit. Lze pouze zmírnit jeho projevy.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze