Jen málokterá modelka získala svoji první pozornost i následnou kariéru díky andělské tváři a i přes milionové výdělky a celosvětový věhlas zůstala otevřenou a příjemnou každým coulem. Příběh i život Christy Turlington je krásným důkazem, že ne každý úspěšný život musí být nutně poznamenaný.

Nevinné počátky kariéry a příchod na modelingový vrchol

Christy začala svoji kariéru opravdu nenápadně. Neměla ambice být nejkrásnější a nejbohatší, ale i přesto dokázala zcela bezelstně okouzlit jako mladá jednoho z módních fotografů svým andělským obličejem. A přesně to se také stalo základním kamenem její kariéry.

Jako modelka se dokázala během příštích let dostat na titulní strany předních módních časopisů jako Cosmopolitan, Marie Claire, Elle či Glamour.

Na největší úspěch kariéry čekala do roku 1988, kdy bylo její jméno poprvé spojeno s věhlasnou značkou Calvin Klein. Dalším obrovským úspěchem byl výběr mezi modelkami uplynulého milenia v posledním čísle Vogue v roce 1999.

V debutovém ročníku se stala tváří nové sady Eternity, jejíž pozici dokonce obsadila i o mnoho let později v roce 2014. Christy je až podivuhodně skromná, a i dnes se stává jak módním, tak i společenským vzorem.

Profesionální život a charitativní pomoc

V tvrdé modelingové branži jsou vztahy vypjaté a přátelství se zde moc nebudují. Každý se s těmito podmínkami vyrovnává jinak a zatímco například Naomi Campbell skončila v drogové závislosti, tak vrchol Christy Turlington byla krátkodobá kuřácká závislost.

I dnes působí topmodelka skromně a jejím velkým cílem je stále cestovat, užívat si života a mimo jiné se věnovat oblíbené józe. Modelka je zároveň tváří několika charitativních fondů a také autorkou několika humanitních snímků s charitativním pozadím. Mezi nejslavnější se počítá „Žádná žena, žádný pláč“ nebo „Každá matka se počítá“.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments