Chtěly byste mít krásně hebké ruce? Kdo by nechtěl! Od žen se zkrátka tak nějak očekává, že jejich ruce budou jemné a příjemné na dotek. Bohužel zub času je nemilosrdný a mimo jiné části těla se hodně podepíše i na našich rukou. Ty s naším věkem ztrácí na své jemnosti a hebkosti, což my ženy neseme velmi nelibě.

Hebké ruce můžete mít i vy

Stalo se vám někdy, že jste podali ruku jiné ženě a okamžitě jste si všimli toho, jak je její ruka dokonale jemná, hebká a hladká? Možná ve vás v tu chvíli bodl ostrý osten žárlivosti, protože byste takové ruce chtěly mít i vy. A víte co? Můžete! Stačí k tomu vlastně velmi málo – pravidelně a svědomitě se svým rukám věnovat a dopřávat jim takovou péči, kterou si zaslouží. Odmění se vám za to, tím si můžete být jisté!

Co pro to musíte udělat?

Ruce jsou nejčastějším nástrojem, který každý den používáme k celé řadě činností. Bohužel právě tento fakt si mnoho lidí neuvědomuje a možná ani vás nikdy nenapadlo se nad tím alespoň zamyslet. Vaše ruce toho pro vás dělají strašně moc a zaslouží si za to důkladnou péči.

Tip první: krémování

Jedna z nejlepších věcí, které můžete pro své ruce udělat, je pravidelné krémování a to i několikrát během jediného dne. Mějte krém neustále na očích, klidně jich můžete mít více, abyste si jeden mohla vzít s sebou do práce, další nosit v kabelce, jiný mít na nočním stolku, další třeba v obýváku u televize. Jednoduše krémujte, krémujte, krémujte.

Tip druhý: peeling

Peeling rozhodně nepatří pouze na obličej, dekolt nebo na tělo, dopřávat byste jej měli i svým rukám, které si tuhle proceduru minimálně jednou do týdne bezesporu zaslouží. Peeling pokožku na rukou krásně zjemní, zároveň ruce příjemně prokrví.

Tip třetí: zábaly

Rozhodně ničemu neuškodíte, pokud budete na rukou provádět pravidelné zábaly, pro které je nejlepší, když s nimi začnete večer a necháte je přes celou noc působit. Jak na to? Nic na tom není: ruce si vydatně namažte nějakým vyživujícím krémem, natáhněte na ně igelitové sáčky a poté ruce vložte do rukavic. Jasně, možná vám to bude zpočátku nepříjemné nebo nepohodlné, ale věřte, že za ten výsledný efekt trocha toho nepohodlí určitě stojí.

Tip čtvrtý: olej

I olejová lázeň může dopomoci k tomu, že i vy budete mít hebké ruce, které budete hrdě vystavovat na obdiv okolí. Čas od času svým rukám dopřejte lázeň, kterou provedete tak, že do teplé vody dáte 2 lžíce olivového oleje a do této směsi následně na 10 minut ruce ponoříte.

Foto: Pixabay.com.