Bojujeme proti celulitidě – co pomáhá?

Tzv. pomerančová kůže trápí bez výjimky každou ženu. U některé z nás je vidět více, u některé méně. Jak a proč vůbec celulitida vzniká? A existují nějaké zaručené způsoby, jak se jí vůbec zbavit? O tyto tajemství se s vámi samozřejmě podělíme.

Vznik celulitidy bohužel moc neovlivníme

Zákeřné celulitidě se bohužel asi nevyhnete. Vzniká totiž na základě mnoha faktorů, které v některých případech nemůžete nijak ovlivnit. Je totiž například částečně ovlivněna geny, se kterými bojovat nemůžeme. Pomerančovou kůži mají pak především ženy, kterým zdravý životní styl nic moc neříká a nijak se o sebe nestarají. Kouření, nadměrné pití alkoholu, nedodržování pitného režimu, hormonální nerovnováha – to vše může za vznik celulitidy, které se poté těžko zbavujeme.

Dodržujte pravidelný pitný režim

O tom, jak je pro nás a naše tělo důležitá voda, jsme vám už několikrát psali. Ale budeme vám to opakovat stále dokola, protože pravidelný pitný režim ovlivňuje opravdu spoustu věcí. Mimo jiné i vznik celulitidy. Je všeobecně známo, že bychom měli pít 2,5 litru vody denně. Ruku na srdce, kolik z vás to dodržuje? Pozor si dejte také na to, co pijete. Perlivá voda v takovém množství není nijak prospěšná. Nejlepší je obyčejná voda, nebo voda s citronem. Tip: Vyzkoušejte vodu s pomerančem. Mňam!

Zdravý životní styl

Zapomeňte na drahé krémy slibující 100% účinek v boji proti celulitidě, je to zbytečné vyhazování peněz, které můžete raději investovat do koupě nových bot. Jako vždy musíte začít u sebe. Zdravým životním stylem celulitidu zmírníte, ale také ji tímto způsobem můžete z velké části předejít. Důležitý je zdravý jídelníček, který bude obsahovat spoustu ovoce a zeleniny. Nezapomeňte také na pravidelný pohyb, a to především pokud máte sedavé zaměstnání.

Lymfatická masáž

Celulitida v podstatě vzniká zpomalením, nebo špatným pracováním lymfy, kvůli čemuž tukové buňky zvětšují svůj objem. Ke správnému fungování vám pomůže lymfatická masáž, která je ověřeným pomocníkem v boji proti celulitidě. Vhodná je i jako prevence.

Foto: Unsplash.com.