Barvou roku 2018 se stává….

Každý rok vyhlašuje Pantone Color Institute v New Yorku barvu nadcházejícího roku. Tato barva se ihned stane klíčovým módním trendem po celém světě. Rok 2017 se nesl v zářivě zelené Greenery, proto se dalo očekávat, že barvou roku 2018 bude například pestrá oranžová, nebo svítivě žlutá. Odborníci z Pantone Color Institute  vybrali barvu, která všechny překvapila.

Kód 18-3838

Pod tímto označením vystupuje barva roku 2018. Dobře, tak už dost napínání. Pod tímto označením se skrývá fialová barva, přesněji odstín Ultra Violet. Říkáte si, proč právě tento odstín ze všech různých barev získal prvenství? Odstín Ultra violet má podle Pantone Color Institute představovat dramaticky provokativní odstín fialové barvy, který odráží originalitu a vynalézavost.

„Je komplexní a kontemplativní, naznačuje tajemství kosmu, nové objevy a vše, co leží v budoucnu před námi“ sdělila výkonná ředitelka Leatrice Eisemanová.

Kde Ultra Violet najdeme?

Tento originální odstín fialové se už začala začleňovat mezi nás. Letos ji najdete nejen v obchodech s oblečením, promíjet se bude také do bytových doplňků nebo makeupu. Rozhodně bychom měli dát této barvě šanci, něco nám totiž napovídá, že bude Ultra Violet více úspěšná jak odstín Greenery v minulém roce.

Foto: Pinterest.com 


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.