Jednou z mnoha, zdůrazňuji mnoha, odlišností, co nás ženy dělí od muže, jsou krásné dlouhé vlasy. A právě proto stojí za to o ně správně pečovat a udržovat nadále ve skvělém stavu jako právě upravené od kadeřníka. Jak toho ale docílit?

Péče po barvení

Jedním z hlavních úkolů je správná péče po barvení. V dnešní době jsou barvy na vlasy vyvinuty tak, aby o vlasy spíše více pečovaly, než aby je barvení poškodilo. Mezi takové pečující barvy patří barvy bez amoniaku, které zároveň obsahují různé vyživující látky. Proto jsou vlasy po obarvení krásně hebké, svěží a samozřejmě dokonale obarvené.

Pokud pravidelně chodíte ke kadeřnici, jistě jste si všimla, že vám kadeřnice aplikuje výživu vždy, aniž by se optala. Na vaši žádost vám může dát i hloubkovou péči, která napraví i ty nejvíce zničené vlasy. Pokud preferujete levnější variantu barvení – barvu z drogerie, výživu po barvení najdete v obsahu krabičky. Tato výživa samozřejmě není tak účinná, proto odborníci doporučují zakoupit alespoň profesionální péči, která vaše vlasy ochrání i před barvením barev z drogerie.

Šampon pro obarvenou hřívu

Je pro vás barva vlasů na prvním místě? Potom se neobejdete bez šamponu, který je speciálně vyvinutý pro obarvené vlasy. Tip: Existují dokonce šampony, které jsou pouze pro brunety a blondýny. Šampon pro brunetky vlasům dodává pestrý čokoládový podtón a vlasy tak vypadají jako právě obarvené. Blonďaté vlasy zase šampon pro blondýnky mírně zesvětlí a udržuje slunečné odlesky.

Tipy na závěr

  • Každodenní mytí vaší hřívy nijak neprospívá. Pokuste se vlasy mýt alespoň obden.
  • Vyhýbejte se chlorované vodě, která působí na vaše obarvené vlasy jako žíravina.
  • Sluneční paprsky také dělají své. Vlasy vyšisují a barva nevydrží tak krásně lesklá jako obvykle.

Foto:Pinterest.

 

Načítání...

Diskuze