Oční stíny představují základ líčení, kterému se většina z nás věnuje dnes a denně. Zpravidla je vybíráme nejen podle toho, co nám sluší a co se nám samotným na sobě líbí, ale oční stíny často volíme i s ohledem na oblečení, které si na sebe chystáme obléknout. Líčení podléhá trendům úplně stejně, jako móda. Máte přehled, co je ještě in a co už dávno upadlo v zapomnění?

Ne všechny oční stíny jsou nesmrtelné

Teď opravdu nehovoříme o jejich životnosti, naopak máme na mysli již zmiňované trendy v líčení, které se neustále mění. Proto se není čemu divit, že zatímco v jednu chvíli byla určitá barva považována za naprostý vrcholek pomyslného ledovce, za okamžik se propadla až na samotné dno.

Jsou barvy, na které se nelze spoléhat věčně. Myslet si, že třeba rudé stíny budou trendy ještě za několik let, by bylo opravdu naivní a bláhové. Proto se dnes společně s námi můžete podívat na barevné oční stíny, které jsou již dávno pasé. A pokud je náhodou ještě máte ve své kosmetické výbavě, co možná nejrychleji se jich zbavte. Opravdu!

Jaké oční stíny už nejsou vůbec trendy?

Pojďme společně odhalit pravdu, možná budete (ne)mile překvapeni, že se mezi “zakázanými očními stíny” objevuje i vaše oblíbená barva.

Modré stíny

Dobře, hned na začátku je potřeba ujasnit, že nelze házet všechny odstíny modré do jednoho pytle. Některé odstíny jsou fajn, jestliže byste ale na nějakou barvu rozhodně měli zapomenout, pak je to křiklavě modrá, která se nosila v 80. letech – tehdy byla pro ženy alfou omegou celého líčení, sytě modrá oční víčka, která zářila na dálku, měla v té době snad každá a všechny si myslely, jak jsou šik a cool. V dnešní době už se tahle barva nenosí. Fakt ne!

Černé stíny

Totálně černá víčka jsou out. O tom nemusí být sporu. Jasně, není řeč o kouřovém líčení, pro které je černá barva typická. My mluvíme o pořádně černých víčkách, které se možná nosily kdysi (jestli tedy vůbec), ale v moderní době je to něco, co se opravdu jen tak nevidí. A je to vlastně dobře, protože pokud si na oči napatláte vrstvu černých stínů, budete na své okolí působit, jako byste se přidali ke kultu emo, nebo právě vylezli z nějaké hrobky.

Žluté stíny

Možná si říkáte, že žlutá barva je veselá a že díky ní budete působit radostně a budete kolem sebe rozdávat dobrou náladu. Skutečnost se má bohužel tak, že křiklavě žluté stíny, díky kterým vypadáte jako kanárek nebo jako pacient trpící žloutenkou, už se dávno nenosí. A to je holý fakt. Možná byla hitem před několika lety, ale dnes by na ni vsadil opravdu jen blázen.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...