Barbie botox aneb nejnovější TikToková vlna šílenství propaguje botoxové vpichy do krku a ramen

woman covering her forehead, nose, and mouth with her hands

Sociální sítě neustále přinášejí nové trendy a v oblasti krásy a kosmetických úprav to není jinak. Jedním z nedávných fenoménů, který si získal popularitu, je takzvaný „Barbie Botox“.

@itvnews Would you get Botox to look more like Barbie? #itvnews #news #barbie #barbiemovie #barbiebotox #cosmeticsurgery ♬ original sound – itvnews

Co to vlastně znamená?

Tento termín se vztahuje k estetickému postupu, při kterém jsou aplikovány neurotoxiny, jako je botox, do svalů v oblasti krku a ramen. Cílem je dosáhnout jemného a štíhlého vzhledu, podobného figurce panenky Barbie. Aplikací těchto neurotoxinů do trapézových svalů, což jsou svaly ve tvaru vějíře na krku a ramenou, dochází k jejich relaxaci a výraznému zjemnění těchto partií.

Kromě estetického účinku může Barbie botox pomoci také zmírnit bolesti a napětí v krku a ramenou, které jsou často způsobeny přetížením těchto svalů. Přestože je botox původně určen k redukci vrásek v obličeji, jeho aplikace v jiných částech těla, tzv. „off-label“ použití, je běžné. V tomto případě jde o aplikaci neurotoxinů do míst, kde jsou problémy s bolestí, napětím nebo nežádoucím objemem.

A Close-up Shot of a Woman with Crystal on Her Shoulder
Foto: Pexels

Samotný postup Barbie botox je relativně rychlý a bezbolestný. Neurotoxin se vpraví do trapézových svalů, a to v místech s největším napětím. Po aplikaci se svaly uvolní, což vede ke zjemnění a prodloužení krku, a tím k získání požadovaného efektu.

Důležité je, aby tuto proceduru prováděl lékařský odborník s odpovídajícím výcvikem a zkušenostmi v oblasti kosmetických úprav. Je také nutné dodržovat doporučené dávky a aplikovat přípravky s rozmyslem, aby nedošlo k oslabení svalů v okolí trapézových svalů.

Barbie botox původně nebyl příliš rozšířeným postupem. Jeho popularita ale prudce stoupá díky jeho propagaci na socíálních sítích a platformě TikTok. Zatímco v některých zemích je stále spíše novinkou, v zemích jako je Jižní Korea má tato metoda značnou oblibu a je využívána již několik let.

Zdroj: https://www.health.com/what-is-traptox-7547632Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.