5 tipů, jak se donutit k běhání

Jarní počasí s sebou přináší také venkovní sporty. Konečně můžeme vyrazit běhat do přírody, aniž by nám v těch nepříjemných mrazech umrzly všechny končetiny a kosti v těle. Nastává ale také čas jarní únavy (paradox, že?). Takže místo energie, kterou by nám mělo sluníčko dodávat, jsme unavené a k jakékoliv činnosti se musíme přemlouvat.

Máme pro vás 5 tipů, jak se přemluvit alespoň ke běhání, když už ne k jarnímu úklidu domácnosti.

1) Fotka v plavkách z minulého roku

Nebudeme si nic nalhávat. Tento způsob přemlouvání k běhání bude zaručeně fungovat nejvíce. Není to tím, že jste přibraly, berte to tak, že si vaše tělo dělalo zásoby na zimní chladné počasí. Za to vy přeci nemůžete, to je jasné. Nastal ale čas připomenout si, jak jste vypadaly v plavkách v létě minulého roku. Tuto fotku si vytiskněte a dejte na skříňku se sladkým a před skříň, kde jsou uložené věci na běhání. Zaručeně to funguje!

2) Děláte to pro své zdraví

Samozřejmě! Pravidelný pohyb je třeba ke správnému fungování celého těla. Vaše tělo potřebuje dostatek pohybu. A zdraví je ze všeho nejdůležitější, nezapomeňte na to!

3) Pročistíte si hlavu

Neexistuje nic (pokud se neplánujete opít do němoty), co vám pročiští hlavu účinně a rychle jako je běhání. Běháním získáváte svaly, ale také dostatek endorfinů – „vitamínu štěstí a radosti“. Po celém dni v práci, kdy vás všichni akorát rozčilovali a jste naštvané na celý svět, je běhání jako lék nejlepší na trhu.

4) Selfie fotky

Je moderní doba, co s tím naděláme. Je to hloupý důvod, ale funguje. Na Instagramu se to jen hemží selfie fotkami z běhání a uběhnutými kilometry z aplikací, spálenými kaloriemi apod. Člověk snadno podlehne „trendu“ běhání. Zvlášť když má jen a jen pozitiva pro naše zdraví.

5) Společná aktivita s přítelem

Běhání je skvělý způsob, jak lze alespoň částečně řešit nedostatek společně tráveného času s partnerem. Navíc, pokud neběháte rády samy, potřebujete svého parťáka na běhání. Budete tak společně spalovat kalorie a stane se z toho další váš společný zvyk.

Foto: Pinterest.com.

Odesílám
Hodnocení
0 (0 hodnocení)