3 klíčové Pánské účesy jaro/léto 2014 – Ultimátní průvodce

Letos ne, Cristiano

Trendy, které vám dnes popíšu, vychází z nejžádanějších účesů v kadeřnickýách salónech Hooka. Hooka patří mezi nejznámější kadeřnické salóny na světě. Jsou nositeli nejrůznějších ocenění a dá se tedy říct, že dnešní prezentované pánské účesy jsou skutečně na vrcholu popularity na přelomu období jaro/léto 2014.

Zdá se, že poslední 2 roky nesmírně oblíbený účes pro pány označovaný pompadour, se zlehka posouvá, vyvíjí a ve své tradiční podobě pomalu míří na okraj mainstreamového zájmu (čili stále tu ještě je a minimálně ještě rok a půl bude).

V minulých letech jsme tento účes viděli prakticky na každém kroku a jak v Čechách bývá zvykem, šlo to u mladých mužů jako přes kopírák – s nulovou invencí u jednotlivých jedinců. Což je v módě a v módních účesech velká škoda. Ze zajímavého trendu se pak rychle stane něco ohraného až nudného.

Podívejte se na Trendy pro pánské účesy pro jaro 2013TOP 20 pánských účesů pro rok 201325 trendy inspirativních pánských účesů 2013 a TOP 20 pánských účesů pro rok 2014. A porovnejte je s dnešním nášupem, aspoň si snadněji všimnete posunu, který nám jaro/léto 2014 přináší.

1. Účes „Ryan Gosling“

Filmová hvězda, lamač dívčích srdcí, hudebník a kdo ví co ještě. Ryan Gosling je na vrcholu popularity a tak zákonitě udává módní trendy včetně trendů v pánských účesech.

Posun oproti klasickému pompadourovi vidím v délce po stranách. V minulých letech bylo spíše preferováno celkem striktní rozdělení „patky“ a zbytku, který byl ostříhán na velmi krátko. Někdy i oholen. Dnešní trendy jsou spíše v pozvolném přechodu, kdy samozřejmě nejdelší jsou vlasy na temeni hlavy.

Účes ve stylu Ryana Goslinga

2. Hustě porostlé temeno s vystřihanými stranami i týlem

Jedná se o přímou variaci již zmíněného účesu pompadour. V současném pojetí je patrná větší rozvernost než v minulých letech. Paradoxem je, že rozverný a volnější efekt ála „jak jsem ráno vstal“ je takřka vždy výsledkem určitého stylingu. Tento typ účesu potřebuje každodenní dávku péče, ač to na první pohled nemusí vypadat. Ovšem nepřehánějte to, abyste nevypadali, jako Cristiano Ronaldo. Uhlazeným metrosexuálně laděným manekýnům už odzvonilo. Díky bohu.

 

Pompadoure delší

 

3. „Pánský drdol“

Tenhle účes je naprostá lahůdka. Narozdíl od předchozích účesů si tzv. „Pánský Drdol“ nemůže dovolit nosit každý muž. Účes ve stylu drdolu ztělesňuje rebelství, drsný a mužný vzhled a celkově nekonvenčnost. Do kanceláře to asi nebude to pravé. Pánský drdol je samozřejmě účes výhradně pro dlouhé resp. delší vlasy. Delší vlasy nemusí všem mužům slušet, nicméně sepnete-li vlasy v drdol a doplníte-li účes správně narostlýma vousama, máte velkou šanci vypadat velmi stylově.

V případě pánského drdolu je potřeba věnovat vlasům zvýšenou péči. Delší vlasy mají tendenci více vysychat, konečky se třepí a proto je potřeba i tento vlasový styl udržovat a navštěvovat pravidelně kadeřníka. Pokud si nevíte rady v oblasti péče o vlasy, nebojte se zeptat o pár rad svého kadeřníka.

pánské účesy dlouhé vlasy

Jak vnímáte letošní trendy v pánských účesech vy? Inspirujete se rádi celebritami, jako je třeba Ryan Gosling?

Zdroj a inspirace: