15 nejstylovějších seniorů dokazuje, že věk je jen číslo

Pokud si myslíte, že móda je jen pro mladé, těchto 15 stylově oblékaných seniorů vás dozajista vyvede z omylu. Móda nezná věkových hranic a toto ví i Ari Seth Cohen – autor fotografií z článku. Ari Seth Cohen procestoval svět a všude po světe sbíral snímky těch nejstylověji oblékaných seniorů pro svou sérii s názvem „Advanced Style: Older and Wiser“, ve které najdete jen osoby starší 60 let.

“Bittersweet. This time of life is bittersweet. It's the time when you remember. The summer when we rented a beach house on Long Island Sound and swam every day, the neighbors said we looked like we were in a movie. The day we walked holding hands to shop in a department store and someone remarked that we looked so happy. The trips to France, the excitement, the adventure of it all. The art we made, the lives that he, as a teacher, changed. Now it's different. One of us is 85, uses a walker, needs lots of help, and can't remember things. What are you going to do? Make the best of it, confront the daily challenges, renew your spirit. Keep a-goin.” Excerpt from #AdvancedLove coming out February 2019 with @abramsbooks . . . . . . . . . . #advancedstyle #advancedlove #colorful #nyc #spring #love #streetstyle

A post shared by Ari Seth Cohen (@advancedstyle) on

@lesleyhasmanyhats is one of my ultimates faves #advancedstyle #advancedstylearchives photo by @arisethcohen

A post shared by Ari Seth Cohen (@advancedstyle) on

O tom, že móda a pokročilý věk může dost dobře jít dohromady, jsme psali také v článku „Že modeling není pro staré? Ruská modelingová agentura najímá pouze modely 45+ a vypadají senzačně!“„.

My girls #squadgoals #advancedstylearchives #advancedstyle

A post shared by Ari Seth Cohen (@advancedstyle) on

Pokud vás série fotografií od Ariho zaujala, můžete si zakoupit knihu Advanced Style: Older & Wiser, v níž najdete spoustu dalších inspirativních fotografií stylových seniorů z Los Angeles, Londýna, Kapského města, Říma, Sydney nebo z Ženevy.

A co říká jedna z „modelek“, kterou Ari do knihy nafotil?

„Musím vám říct jednu věc – ve skutečnosti nejsem stará paní, jsem jen velmi důmyslně maskovaná za jednu z nich. Umění a barvy mě udržují mladou a při smyslech. Umění a móda je mou terapií, mou radostí, mou vášní a smyslem mého života.“

Foto: Ari Seth Cohen.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.