Že modeling není pro staré? Tato modelingová agentura najímá pouze modely 45+ a vypadají senzačně!

Je skoro až k nevíře, že v době, kdy modelky začínají svou kariéru už ve 13 letech a v 19 patří ke zkušeným profesionálkám, existuje agentura specializující se čistě na modely ve věku 45+, přičemž nejstaršímu z nich je 85 let. Ruská modelingová agentura Oldushka postavila celou svou existenci na opomíjené sortě „modelů ve středním věku“. Je na místě podotknout, že všichni vypadají naprosto skvěle … Rusko je země neomezených možností.

Виктор Афанасьевич / модельное агентство OLDUSHKA Фотограф @ph.naf Студия @qweex.campus

A post shared by O L D U S H K A (@oldushkamodels) on

Tolikrát opakovaná absence diverzity v módě přinesla v posledních letech mnoho pozitivních efektů. Jen si vzpomeňte na loňskou senzaci, kdy e-shop ASOS.com vystavil plavky na naprosto přirozených modelkách bez sebemenší retuše. V minulosti jsme byli také svědky řady diskuzí i projektů hovořící o nedostatečně etnicky zastoupených módních kampaní, které rovněž nesly pozitivní ohlasy. Nelze opomenout fakt, že v dnešní době již vůbec není problém narazit na světových e-shopech na celé kolekce prezentované na plus size modelkách.

Друзья, напоминаем, что питерский состав агентства OLDUSHKA номинирован на премию "ТОП 50" издания @sobaka_ru в категории "мода". На данный момент 31% читателей отдали нам свой голос, мы лидируем с отрывом в 7% и нам очень важна ваша дальнейшая поддержка?✨ Вы можете проголосовать за нас пройдя по ссылке в шапке профиля? Модели: Татьяна Неклюдова, Сергей Арктика, Валентина Ясень, Иван Петков Для @sobaka_ru Фотограф @flea_view Продюсер @xeniaxenia Стиль Евгений Ежов Макияж Марина Яновская Причёска Юлия Седу / Наталья Горобчук #oldushkamodels #oldushka #олдушка

A post shared by O L D U S H K A (@oldushkamodels) on

Začíná módní průmysl bořit i další bariéru, kterou je doposud opomíjený věk? Uvidíme, zda k tomu dojde i na dalších frontách.

A jak vlastně agentura Oldushka vznikla? Celý projekt se zrodil úplně nevině. Igor Gavar, módní fotograf, na svém blogu http://oldushka-blog.tumblr.com/ začal zveřejňovat fotografie stylově oblékaných mužů a žen z řad střední generace. Blog si velmi rychle získal silnou čtenářskou základnu a začalo se o něm psát. Igor následně ucítil příležitost k zaplnění díry na trhu a založil si stejnojmennou módní agenturu Oldushka.

Modelové z agentury Oldushka přibližují prostřednictvím módních kampaní módu v podstatě úplně novému publiku z řad generací starších Rusů, kteří v minulosti módu takřka vůbec neřešili.

Uvidíme, zda někdo v našich končinách zkusí přijít na trh s podobným konceptem.

Zdroj: BoredPanda.com.

Foto: BoredPanda.com, Oldushka.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.