Obrovská spousta českých mužů vyloženě neřeší, jakým způsobem se obléká. Téměř každý pak dělá celou řadu hloupých chyb. Uff, kde začít? Připravili jsme si pro vás 11 do očí bijících chyb v pánském oblékání. Zkusme se jich vyvarovat. Možná že ten svět bude zase o trošíčku hezčím místem.

1. Napěchovaná peněženka

penezenka

Když jdete večer do společnosti, peněženku si přirozeně s sebou vzít musíte. Musíte si ovšem brát i všechny doklady, vizitky, platební karty, kartičky zdravotních pojišťoven apod., aby vaše peněženka ztrojnásobila svůj objem a pak vám vadila v jakékoliv kapse? Navíc – vypadá to fakt blbě. Zkuste si jednou vzít opravdu jen to, co potřebujete – občanský průkaz, pár stokorun, případně platební kartu a nic víc.

2. Vázání tkaniček

I vázání tkaniček má svá jednoduchá pravidla. Pokud se jimi neřídíte, vaše boty se pravděpodobně jednak snadno rozvazují (a také samovolně) a navíc vypadají tak trochu neúhledně. U sportovní obuvi to problém není, pokud se ovšem jedná o společenskou obuv, je dobré věnovat pozornost i správnému vázání tkaniček.

Jak na to? Pokud chcete, aby tkaničky u vaší obuvi vypadaly hezky úhledně jako zde:

spravne-zavazana-obuv

Stačí postupovat dle tohoto jednoduchého znázornění postupu vázání:

tkanicky-spolecenska-obuv-spravne

Pokud si to nedokážete pořádně představit, zkuste se ještě inspirovat tímto návodem z youtube.

3. Odhoďte žabky a krokodýly Crocs

Tahle obuv patří pouze na pláž, na bazén nebo na zahradu. Kdekoliv jinde vypadají hloupě a navíc i poněkud divně zní při každém došlapu.

flipflop-nope-john-terry-frank-lampard

Pánové čutálisti to zrovna moc nevychytali

4. Přehnané ladění barev

Být dobře barevně sladěn musí ruku v ruce jít s přirozeně naturálním dojmem, kterého určitě nedocílíte barevně vyladěnými tkaničkami u bot. Dejte si pozor na přehnané barevné ladění, můžete snadno působit příliš překombinovaně a to určitě nechcete.

Zdroj: http://www.ties.com/blog/colorful-dress-shoe-laces-from-allen-edmonds

Zdroj: http://www.ties.com/blog/colorful-dress-shoe-laces-from-allen-edmonds

5. Kapsáče

Kapsáče patří do armády, do přírody, vhodné jsou pro manuální práce, ale do zaměstnání případně do školy nebo do města se tomuto českému fenoménu raději vyhněte.

Pokud je i přes to tolik zbožňujete, můžete si do nich vlastně snadno dát i vaší napěchovanou peněženku se všemi kartičkami na světě, v tomto případě to totiž bude úplně jedno.

kapsace

Zdroj: ebay.com

6. Příliš dlouhé rukávy

Příliš dlouhé rukávy u vaší košile, svetru nebo mikiny opět nepůsobí zrovna padnoucím dojmem (protože vám to nepadne). Vypadá to, jako byste nosili oblečení po tátovi. Pokud máte nekonfekční postavu a všude jinde vám košile či svetr sedí dobře, nechte si rukávy zkrátit. Délka rukávů by měla nanejvýše těsně sahat k vaší dlani.

Zdroj: http://wecanmakeanything.blogspot.cz/2014/11/how-to-tailor-sleeve-blazer-edition.html

Zdroj: http://wecanmakeanything.blogspot.cz/2014/11/how-to-tailor-sleeve-blazer-edition.html

7. Sušička a její přehnané používání

susicka-a-jeji-symboly

Sušička je super pro vaše spodní prádlo, ručníky, starší oblečení na doma a další. Co do sušičky ale určitě nedávejte jsou (možná pro někoho překvapivě) džíny, košile, svetry, a zkrátka vše, kde vám napovídá cedulka. Co dalšího do sušičky nedávat najdete například v článku Sušičky: víme, kde vám zničí prádlo.

8. Předoplňkováno

Když je předoplňkováno, je to blbě. Pokud jste muž a máte na ruce 159 náramků, korálků, kožených pásků a podobných serepetiček a vedle toho prsty plné prstenů, snadno si vás spletu s pouťovým kolotočářem. Pokud nějaké kolotoče ovšem provozujete, doplňků se určitě nebojte, alespoň mi tento stereotyp budete pěkně potvrzovat.

rappers-in-fur-coats

Zdroj: http://superegoclothiers.com/blogs/blog/12914409-10-hip-hop-fashion-trends-that-will-never-go-away

9. Formální vs. neformální košile

Formální košile se hodí k oblekům. Neformální košile se k oblekům nehodí a ani nenosí. To je vše. Víc netřeba komentovat. Pokud nevíte, jak nosit oblek, přečtěte si náš starší článek.

Zdroj: http://effortlessgent.com/back-to-basics-the-difference-between-a-dress-shirt-and-a-sport-shirt/

Zdroj: http://effortlessgent.com/back-to-basics-the-difference-between-a-dress-shirt-and-a-sport-shirt/

10. Zvednutý límeček

Ani nevím, kde se to vzalo nebo kdo tohle vymyslel, každopádně je to za hranicí špatného vkusu a stylu.

Zdroj: google.com

Zdroj: google.com

11. Skinny jeans

Alias „škrtikulky“. Dnes je to pro mladé muže celkem oblíbený typ džínů, nosí je zhruba stejný typ cool kids, kteří před lety vyznávali skejťácký styl.

Největší problém u skinny jeans je to, že nevypadají dobře na každé postavě. V podstatě nevypadají dobře skoro na žádné postavě, jenom u opravdu štíhlých mužů resp. spíše kluků. Proto bych tento trend přenechal maximálně dospívajícím chlapcům a pro dospělé muže bych doporučil volit klasičtější a rozhodně pohodlnější střih.

Zdroj: http://s184.photobucket.com/user/dividedlondon/media/skinnysinsert.jpg.html

Zdroj: http://s184.photobucket.com/user/dividedlondon/media/skinnysinsert.jpg.html

A jaké chyby pozorujete vy?

Diskuze

6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Jen doplním, že móda zvednutého límečku pochází z golfového hřiště. Zde totiž golfisté zvedají límeček svého polo t-shirt z důvodu ochrany krku před sluncem – zejména při puttování na greenu, kde je holý krk paprskům vystavený úplně a ke spálení kůže může dojít velmi rychle i v našich končinách, natož třeba na floridských hřištích. Z jakého důvodu se tento zvyk přenesl do civilu netuším – asi si jen někdo řekl, že když to takhle měl v TV Rickie Fowler, tak je to asi COOL.

Tak to jsem nevěděl, takže díky za upozornění 😉

Na Skinny jeans nevidím rozhodně nic špatného a naopak se mi k mladým mužům, s hezkou postavou, hodí. S ostatními body souhlasím.

Ano, s hezkou postavou. Bez hezké postavy bych skinny jeans nikomu nedoporučoval ;).

Dalším nedostatkem, co se týče oblékání alespoň českých mužů jsou (hned vedle dlouhých rukávů) také dlouhé nohavice. “Radši to budu mít trochu delší než krátké” a bla bla bla. To stejné při volbě velikostí jakéhokoliv druhu oblečení “Raději o číslo větší ať se cítím pohodlně” 🙂

Svatá pravda :-).