Svatba bývá označována za nejkrásnější den v životě. Během svatby musí perfektně ladit všechny detaily. Jedním z nejdůležitějších prvků jsou samozřejmě nevěstiny svatební šaty. A jak se vlastně svatební šaty vyvíjely za posledních sto let? To vám přiblížíme prostřednictvím videa v dnešním článku.

Ideální svatební šaty si každá žena představuje trošku jinak. Některá z vás preferuje styl á la princezna Diana, jiné naopak imponuje daleko uhlazenější styl, který zvolila ve svůj den D Kate Middleton. Říká se – sto lidí, sto chutí – a tak je to se vším.

Autoři videa zpracovali tříminutový snímek, ve kterém nám představili nejtypičtější modely svatebních šatů, které vládly trendům v minulých sto letech. Jak se autorům práce zdařila můžete posoudit níže:

VIDEO: 100 let svatebních šatů

Půvabná modelka Lolly Howie je ve videu vyobrazena v typických svatebních šatech pro období postupně od roku 1915 až do roku 2005 – vždy s odstupem deseti let.

Co mají všechny modely společného, to je tradiční světlá barva vycházejících z bílých až jemných krémových odstínů. Ačkoliv jsme letos informovali o trendy ombre svatebních šatech, které sázely na tmavě fialové a dokonce i černé odstíny, nevinnost symbolizovaná světlými odstíny je po staletí nepřekonanou tradicí a toto bude zajisté platit i v budoucnosti.

Které z vyobrazeného období je nejbližší vám? A naopak – v jakých šatech byste si svůj den D nedokázali vůbec představit? Dejte vědět v komentářích.

Video: Youtube, Foto: Glam.com, Pixabay.com, Mode.

Načítání...

Diskuze