Zvlhčovače vzduchu: Proč jsou pro většinu českých domácností nezbytné

Bydlíte v klasickém panelákovém bytě, který je typický svým suchým ovzduším? Trápí vás suchá kůže, svědí vás oči a často vás postihuje kašel a rýma? Zatočte se suchým vzduchem jednou provždy a pořiďte si zvlhčovač vzduchu.

Jaká je ideální vlhkost vzduchu v místnosti?

Odborníci se shodují na tom, že ideální vlhkost v místnosti by měla být v rozmezí od 40 do 50 %. Ale pouze malé procento českých domácností splňuje toto rozpětí. Většina z nich, zejména ty, které obývají panelové domy, žijí v bytech, nichž vlhkost vzduchu dosahuje maximálně 30 %. V takových případech je nejsnazší koupě zvlhčovače vzduchu, který dokáže vzduch v místnosti okamžitě zlepšit a udržovat tak vlhkost v příjemných a doporučovaných hodnotách.

Kdy zvlhčovače vzduchu používat?

Nejlepší je zvlhčovače vzduchu používat celoročně s ohledem na počasí. Během vlny letních veder, kdy již týden v kuse nepršelo a vzduch je suchý a nedýchatelný, je rozhodně praktické zapnout si zvlhčovač vzduchu a alespoň doma si vytvořit příjemnou oázu. Stejně tak jsou ale zvlhčovače vzduchu efektivní v zimě, kdy jsou domácnosti vytápěny radiátory a dochází ke snížení již tak nedostatečné vlhkosti vzduchu v místnostech.

Při kašli, rýmě a jiných respiračních obtížích, ale klidně i jen tak

Trápí-li vás rýma, kašel a jiné potíže spojené s dýchacími cestami, pořiďte si zvlhčovač vzduchu, do něhož lze aplikovat esenciální olej. Aroma máty, citronu či eukalyptu vaše dýchací cesty příjemně uvolní a provoní celou vaši domácnost. Samozřejmě není nemoc podmínkou. Příjemné esenciální oleje můžete používat celoročně a střídat různé vůně.

Zpříjemněte si bydlení a dopřejte svým plicím čerstvý a příjemný vzduch, díky kterému se budete cítit svěže a zdravě. S pomocí zvlhčovače vzduchu si můžete užívat ideální vlhkost vzduchu ve své domácnosti celoročně.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!