Oční linky podtrhnou jiskru oka, zajistí dokonalý tvar a prohloubí pohled. Naučit se ale správně “linkovat” není jen tak. Možná se i vy pokoušíte o vytvoření dokonalých linek, ale stále se vám nedaří dosáhnout perfektní linie.

Mnoho z nás zkouší linky metodou známou jako pokus-omyl. Někdy to vyjde, někdy ne. Naučit se linky má i další dobrý důvod – třeba ten, že díky němu budou vaše řasy vypadat hustší, oči pak budou působit dramaticky. Zvládnout je můžete i vy. Poradím vám, jak na to.

Po čem sáhnout, když teprve začínáte?

Pokud s očními linkami ještě nemáte tolik zkušeností, abyste jejich tvoření měl\ tzv. v malíčku, pak vám doporučuji sáhnout po lince ve fixu, se kterou se velmi pěkně pracuje a pro začátek je možná tou vůbec nejlepší volbou.

Další možností je kajalová tužka, se kterou se sice pracuje o něco hůře, ale jakmile to párkrát zkusíte, zjistíte, že na tom vlastně vůbec nic nebylo. Pomyslnou špičkou ledovce jsou tekuté linky, jejichž aplikace je nejsložitější a práce s nimi vyžaduje jistý cvik a grif v ruce.

Ctěte tvar oka, jinak si uškodíte

Linky si může namalovat každá z nás, je ale potřeba ctít tvar oka, protože jinak svému looku akorát uškodíte. Ženy, které mají oči blízko u sebe, by neměly začínat linku hned u vnitřního koutku oka, ale naopak by linka měla začínat u středu. Pokud máte svěšené koutky očí, radím vám linky nedotahovat až k vnějšímu koutku, zabráníte tak efektu tzv. smutných očí. Kdo chce pohled projasnit a rozzářit, může sáhnout po bílé nebo béžové lince.

Jak na aplikaci? Hlavně trpělivost!

Perfektní oční linky jsou tak trochu věda, proto se obrňte trpělivostí a počítejte s tím, že se vám linky na první, třetí a klidně ani na desátý pokus nepovedou přesně tak, jak byste si přály.

Důležitá je poloha ruky, která by vám měla být nejen příjemná, ale zároveň by měla být pevná. Budete-li mít při aplikaci očních linek tendenci oči zavírat nebo si třeba s pomocí druhé ruky víčka natahovat, nenatahujte je směrem k obočí, ale spíše směrem do stran. Linky začínejte malovat od vnitřního koutku oka směrem k vnějšímu.

Linka na jeden tah? Jednou určitě!

Přály byste si zvládnout oční linky jedním tahem? Pokud budete pilně trénovat, jednoho dne se vám to určitě povede a linky zvládnete na první dobrou. Ze začátku ale netlačte na pilu a nesnažte se o zázraky. Místo toho udělejte několik bodů a ty posléze spojte, předejdete trápení.

Foto: Pexels.com, Pinterest.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze