Zralá pleť je více suchá. Jak o ni správně pečovat?

S přibývajícím věkem se z mastné pleti s problémovým akné přes pleť smíšenou, mastnou zejména v oblasti T zóny stává pleť zralá a současně více suchá. Do vašeho hledáčku se proto musí dostat smysluplná přírodní kosmetika pro péči o suchou a zralou pleť.

I když máte pár let na víc a jste ve věku plné zralosti, i o suchou a zralou pleť se dá pečovat velmi jednoduše a zcela efektivně. Čištění je základ a tak začneme tím. Čistit pleť bychom měli ráno a večer. Večer pleť zpravidla odličujeme a ráno zase odstraňujeme noční krémy a odumřelé buňky.

Ranní péče o pleť

Hned ráno po probuzení je třeba svou pleť řádně tonizovat květovou vodou. Určitě jste již někdy slyšeli o růžové vodě, tedy vyrobené s okvětních plátků růží, nebo vodě z pomerančových kvítků. Tyhle blahodárné přírodní esence vaší pleti udělají opravdu dobře. Pak je třeba nanést stejně jako večer rostlinný olej a na ten pak denní hydratační krém s vyživujícími složkami. V jeho složení volte ingredience jako arganový, mandlový, brutnákový a šípkový olej, nebo třeba bambucké máslo. Pokud na něj budete nanášet makeup, nedávejte jej v příliš silné vrstvě, jinak se vám bude makeup žmolkovat a tvořit mapy.

Večerní péče o pleť

Určitě je třeba svou pleť velmi důkladně odlíčit. Zaměřte se na přírodní oleje, velmi dobře čistí a zároveň chrání i vyživují vaši pleť. Zralé pleti vyhovuje třeba jojobový nebo meruňkový olej. Proč právě tyto? Jsou to totiž neutrální rostlinné oleje, které pleť pečlivě odlíčí.

Jednou za čas je třeba vyčistit svou pleť důkladněji. Použijte šetrné mýdlo s vysokým obsahem tuku, ale bez esenciálních olejů. Svůj obličej jemně omyjte a následně jej opláchněte jen vodou. Pro zářivou pleť je třeba k následujícím radám večerního čištění ještě zařadit 2x týdně jemný peeling. Potom dejte na očištěnou pleť gel aloe vera jako masku na 20 minut a pak jej očistěte květovou vodou. Druhou fází, i když neděláte čištění mýdlem ani peeling, je dočistění pomocí květové vody.

Aplikace přípravků na noc a konečná fáze

Na noc je třeba pořádně hydratovat. Místo krémů zkuste používat oleje. Ty vám tak neucpou póry. Krém můžete použít jako masku, kterou ale po 20 minutách omyjete. Na závěr vždy naneste na svou pleť hydratační olej, můžete použít opět olej z jojobový či meruňkový. Nejlepší je ale v této fázi zvolit na zralou pleť olej s vysokým obsahem vitamínu A, a pokud je pleť současně i suchá, tak i oleje s vysokým obsahem mastných kyselin. Zvolte arganový, mandlový, brutnákový nebo šípkový olej.

Foto: Pixabay, Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.