Zpackaný vztah Elona Muska s jeho transgender dcerou. Co má Elon Musk proti generaci woke?

Walter Isaacson, který strávil přes tři roky sledováním šéfa Tesly, uvedl v nedávném rozhovoru pro The Wall Street Journal ze svého nadcházejícího životopisu o Muskovi, že averze tohoto miliardáře vůči kultuře „woke“ částečně vychází z jeho vztahu s jeho nejstarším dítětem. Biograf uvedl, že Musk byl raněn, když jeho transgender dcera, jejíž celé jméno je Vivian Jenna Wilson, přerušila se svým otcem kontakt. Musk se dozvěděl o její změně pohlaví až „z druhé ruky“, napsal Isaacson ve výňatku.

Manželka Elona bratra obdržela text, napsal Isaacson, který říkal: „Ahoj, jsem transgender a teď se jmenuji Jenna“. Text od dítěte, jak je uvedeno v životopise, dodal: „Nerada bych, aby to věděl můj táta.“

„Roztržka ho bolela víc než cokoli jiného v jeho životě od úmrtí jeho prvorozeného dítěte Nevady,“ napsal Isaacson o Muskových pocitech ohledně jeho vztahu se svou 19letou dcerou.

Muskův prvorozený syn zemřel v roce 2002. Musk a jeho tehdejší manželka Justine Wilson zjistili, že jejich syn nedýchá, když šli vzbudit kojence, podle životopisu Muska napsaného bývalou novinářkou New York Times Ashlee Vanceovou.

Isaacson uvedl, že Musk vinil neshodu mezi ním a jeho dcerou ze školní docházky na Crossroads, soukromé škole, kterou navštěvovala v Los Angeles. Musk veřejně učinil podobné komentáře na adresu školy vícekrát.

Minulý rok řekl Financial Times, že jeho dcera se s ním nechtěla spojovat kvůli tomu, co nazval „plným komunismem“, který se vyučuje ve školách. Komentář učinil poté, co agentura Reuters v červnu 2022 informovala, že dcera generálního ředitele Tesly požádala o legální změnu jména, aby odrážela svou genderovou identitu, a řekla: „Už s ním nežiji a nepřeji si s ním být spojená žádným způsobem.“

„Šla dál než k socialismu a stala se plnohodnotnou komunistkou a myslí si, že kdokoli bohatý je zlý,“ řekl Musk Isaacsonovi v životopise. Musk mu řekl, že učinil „mnoho pokusů o kontakt“, ale „nechce s ním trávit čas“, napsal Isaacson.

V průběhu posledních let Musk učinil řadu komentářů kritizující otázky týkající se transgender komunity, včetně jejich způsobů oslovování, ale i chirurgických zákroků pro mládež. V roce 2020 napsal na sociální sítě: „Určitě podporuji trans, ale všechna tato oslovení jsou estetickou noční můrou.“ Nedávno na Twitteru zveřejnil sérii příspěvků proti transgenderům, a rovněž s hrdosti udělil několik „like“ transfofobním příspěvkům.

„Aktivně budu lobbovat za kriminalizaci provádění závažných a nevratných změn u dětí, které nedosáhly věku způsobilosti k právním úkonům,“ napsal Musk v červnu, vyjadřující podporu dlouhodobým vězeňským trestům bez možnosti podmíněného propuštění pro ty, kdo se podílejí na těchto zákrocích.

V srpnu Muskova bývalá přítelkyně Grimes řekla Wired, že s Muskem vedla dlouhý rozhovor o jeho komentářích k transgenderovým lidem, snažila se „rozklíčovat, proč je tak znepokojen touto komunitou.“ Problémy Elona s kulturou týkající se transgenderů souvisely s potenciálními „problémy s plodností“, které mohou provázet změnu pohlaví, uvedla zpěvačka časopisu.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.