Ucpané póry jsou pro mnoho z nás noční můra. Nevzhledné pupínky, které hyzdí náš obličej a s nimi spojené problémy, nám přidělávají starosti. A co když vám řekneme, že si za ně dost často můžete sami?

Jsou věci, kterými ucpané póry podporujeme. Děláte je taky?

Vědomě to pravděpodobně neděláte, ale přesto se možná dopouštíte určitých věcí, které mají za následek, že se vám póry ucpávají jedna báseň a vám zbudou tak akorát oči pro pláč.

Zlozvyk první: žádný peeling

Peeling slouží k tomu, abychom z pokožky odstranili staré šupinky kůže, které jsou na ní navíc. Odumřelé buňky pokožce škodí, takže je potřeba je pravidelně odstraňovat a to právě za pomoci peelingu. Pokud peeling nepoužíváte, pak akorát přispíváte k tomu, že se vám póry rychleji a častěji ucpávají. A přitom stačí tak málo, nemyslíte?

Zlozvyk druhý: neodličujete se

A teď se přiznejte: už se vám někdy stalo, že jste se třeba vrátili domů až pozdě v noci, už jste se viděli v posteli a tak jste si řekli, že se nic nestane, když se pro jednou vykašlete na odličování? A teď ještě práskněte, kolikrát se vám to stane třeba do týdne nebo do měsíce. Když takto zhřešíte třeba jednou za měsíc, pak vám to vaše pleť odpustí, jenže pokud to děláte nezdravě často, odmění se vám (nebo vás spíše potrestá) tím, že se vám začnou ucpávat póry a to způsobí i další problémy – pupínky, zarudnutí atp. Odličovat se zkrátka musíte, přes to nejede vlak.

Zlozvyk třetí : nevhodný make-up

Používáte make-up? Bodejť by ne! Díky němu můžete dodat naší pleti perfektní vzhled, i když ve skutečnosti tak dokonalá není. Jenže pozor na druh make-upu, který používáte. Make-up byste měli vybírat s ohledem na typ vaší pleti, je logické, že pokud máte problematickou pleť, neměli byste používat hutný a těžký make-up. Daleko lepší volbou jsou make-upy lehké a jemné, ty hutné v sobě obsahují oleje, které ucpávají póry. A to není zrovna žádoucí.

Zlozvyk čtvrtý: saháte si na obličej

Ještě než začnete namítat, že je to přece úplně normální a že se svého obličeje dotýká úplně každý, dovolíme si to uvést na pravou míru. Dotknout se obličeje je v pořádku, ale nesmíte to dělat nezdravě často. Proč? Prostřednictvím prstů si na obličej nanášíte spoustu bakterií a virů, stejně tak i alergeny a nečistoty, se kterými vaše ruce během dne přijdou do styku. A i tohle vede k ucpávání pórů.

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments