Zlozvyky, které nám zbytečně přidávají roky? Jsou to příliš velké šperky, ale i špatně padnoucí podprsenka

Stalo se vám v minulosti, že vám někdo tipoval vyšší věk, než jaký byl váš skutečný? Není to nic příjemného. Můžeme se urazit, cítit dotčeně, ale to je asi tak vše, s tím lze dělat. My ovšem radíme neklesat na mysli a raději se zaměřit na to, jak svůj zevnějšek upravit a opticky si roky spíše ubírat, nežli přidávat!

Špatný účes, ve kterém stárnete rychleji

Každá blondýnka někdy zatouží být brunetkou. Na tmavé odstíny si ale dávejte pozor. Obecně vzato totiž ženy v tmavých vlasech vypadají starší, než například s blonďatými. Podobně tomu může být i u účesu. Špatně zvolený účes nemusí lichotit vašemu obličeji a ačkoliv se vám líbí, zbytečně vám přidává roky navíc.

Tip: Zkuste třeba ofinu. O té je známo, že omlazuje obličej.

Foto: Shutterstock

Velké šperky se už dávno nenosí

Velké šperky už dávno nepatří mezi módní trendy. Držte se zlatého pravidla: málo je někdy více. Pro mladistvý vzhled volte raději decentní šperky a minimalistické módní doplňky, které vaši přirozenou krásu podtrhnou, ale zbytečně vám nepřidají roky navíc.

Černý šatník vyměňte za světlé odstíny

Nadčasová černá nikdy nevyjde z módy. Právem patří mezi nejoblíbenější barvy. Bohužel ale jejím velkým nedostatkem je skutečnost, že v ní ženy působí starší. Pořiďte si do vašeho šatníku raději módní kousky ve světlých odstínech, které outfity spíše oživí.

Nemusíte se černé zbavovat úplně, zkuste černou odstavit na vedlejší kolej a využít jí například v kombinaci s pastelovými odstíny, kde decentní černá dokáže vytvořit zajímavé kontrasty a váš outfit tak posunout úroveň výše. Konec konců, pastelové barvy působí mladistvě a stylově.

Foto: Shutterstock

I špatně padnoucí podprsenka přidává roky

Spodní prádlo obecně bývá často podceňované. Ženy se domnívají, že co je schované pod oblečením a není vidět, tomu není třeba věnovat tolik pozornosti jako jinému oblečení. Špatně padnoucí podprsenka vám ale také může přidat roky navíc. Mějte se ráda takovou, jaká jste. Větší velikostí push up podprsenky opravdu nedosáhnete většího poprsí, naopak to bude působit nevhodně a lacině.

Výrazné líčení vám může přidat i deset let navíc

Velký pozor si dávejte s množstvím líčení. Nezapomeňte, že líčení je tu od toho, aby decentně skrylo nedostatky na pleti a přirozeně podtrhlo například vaše krásné velké oči nebo rty. Použití silné vrstvy make-upu zbytečně zvýrazní vrásky (které máte jen od smíchu samozřejmě).