Vlasy jsou korunou ženské krásy. S trochou vědomostí a následné péče se můžete zasloužit o hustou a zářivou hřívu, kterou vám bude každá žena závidět a kterou muži budou obdivovat. Obrňte se trpělivosti a pusťte se do toho.

Začněme uvnitř

Zásadní vliv na kvalitu vlasů má zdravý a pestrý jídelníček bohatý na vitamíny a minerály prospívající nejen vlasům, ale i vlasové pokožce, což je neméně důležité. Špatná a nedostatečná výživa se kromě jiné projeví právě na vašich vlasech, které začnou vypadávat a tím pádem i řidnout.

Vitamín A

Vitamín A je významným antioxidantem podporující produkci mazu pokožky. Navíc vlasy udržuje hydratované. Jeho nedostatek se projeví v příliš velké lámavosti vlasových konečků.

Vitamín C

Opět skvělý antioxidant, který ovlivňuje vývoj a růst tkání důležitých pro zdravý růst vlasů. Nedostatek céčka způsobuje šedivění, třepení a celkové oslabení struktury vlasů.

Vitamín E

Prokrvuje vlasovou pokožku, čímž zlepšuje jejich celkovou kvalitu a dodává vlasům hebký vzhled.

Biotin

Také označovaný jako vlasový vitamín. Produkuje tvorbu keratinu, který působí na celkový vzhled vlasů. Jeho nedostatek způsobuje vypadávání nejen vlasů, nicméně i řas a obočí. Zdrojem biotinu jsou arašídy, maso, avokádo, oves, vaječné žloutky či maliny.

Minerály

Mezi minerály s pozitivním vlivem na vzhled našich vlasů se řadí železo a zinek. Přijímat je můžete v řadě doplňků stravy, které lze zakoupit v kterékoliv lékárně. Navzdory tomu – nejefektivnější volbou je příjem minerálů přímo z potravy.

Domácí masky na vlasy

Nemusíte utrácet za předraženou vlasovou kosmetiku, nechte se inspirovat vaší výbavičkou v kuchyni. Můžete si být jistá, že čerstvé ingredience nemohou být nikdy překonány trvanlivou kosmetikou. Masku byste si měla dopřát alespoň 1x týdně. Pokud máte vlasy barvené, nebo poničené, aplikujte masku 2x týdně.

Jakým surovinám věnovat pozornost?

Aloe vera – dužina aloe je přesně ten přírodní elixír, který vaše vlasy potřebují. Příznivě působí nejen na lesk vlasů, ale i proti jejich padání. Působí hojivě, proto jej můžete bez obav aplikovat i na vaší pokožku. Navíc je lehce dostupný v supermarketech. Domácí péče o rostlinu aloe navíc není vůbec náročná.

Pivo – oblíbený nápoj, který vám určitě nechybí v lednici. Nejenže skvěle osvěží, díky jeho zevní aplikaci zkrásníte. Pivo je bohaté na aminokyseliny a antioxidanty. Navíc kvasinky v pivu jsou bohatým zdrojem vitamínu B, selenu, železa, bílkovin, draslíku, zinku a hořčíku. Jedná se o pro nás nepostradatelné minerály.

S pivem ale opatrně, obsahuje alkohol, proto má tendence vlasy po častých aplikací vysušovat. Doporučujeme s mírou.

Vejce – báječný zdroj bílkovin a lecitinu dokáže naší hřívě dodat sílu, lesk a objem. Masku si můžete vytvořit pouze z vajec – berte na vědomí délku vlasů, nebo jej obohaťte o několik lžic medu.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze