Ještě před nějakou dobou o nich mnoho lidí nevědělo. Někteří dokonce netušili, že vůbec existují. Během posledních dvou let se ale staly hitem, o kterém by neslyšel jen málokdo. Seznamte se s hitem v podobě květinové vody!

Květinová voda? Co to je?

Pokud se mezi námi najdou tací, kteří ani poté, co tento produkt zažil obrovský boom netuší, co jsou květinové vody vlastně zač, ráda vám je představím. Květinová voda je známá i pod názvem hydrolát nebo hydrosol a doplňuje řadu běžných čisticích prostředků určených pro péči o pleť.

Úkolem květinové vody je pleť hydratovat, udržovat ji přirozeně vlhkou a uvolněnou. Mnoho lidí si květinové vody plete s termální vodou ve spreji, ovšem není to totéž.

Jak vznikají?

K výrobě květinové vody se používá proces parovodní destilace, při které se používají čerstvé rostliny, listy nebo rovnou celé květy. Při procesu parovodní destilace na sebe vážou blahodárné látky jako rostlinný vosk či rostlinné biosimulátory. Po destilaci se z rostlin získávají esenciální oleje a také hydrolát neboli květinová voda.

Z toho plyne jediné:  květinové vody jsou čistý přírodní produkt, který obsahuje spoustu účinných látek, se kterými se nesetkáte ani v předražených a často i cenově přemrštěných kosmetických produktech.

Jak květinová voda prospívá?

Pokud chcete mít krásnou pleť a bezchybnou pokožku, pak by se pro vás použití květinové vody mělo stát samozřejmostí. Co všechno květinová voda dokáže a čím tedy pleti prospívá?

  • čistí
  • zklidňuje
  • pomáhá v boji proti akné
  • zjemňuje
  • snižuje projevy začervenání 
  • působí antistresově
  • osvěžuje
  • hydratuje

Nejoblíbenější květinové vody

Květinové vody jsou v poslední době hit, který nenechává chladné ani výrobce, jež se předhání v tom, který z nich vám dokáže nabídnout nejširší výběr a nejlákavější produkty. Jaké květinové vody patří mezi nejoblíbenější?

Květinová voda z levandule

Pokud milujete vůni levandule, téhle květinové vodě neodoláte. Vzniká z čerstvých levandulových květů a je vhodná pro všechny typy pleti. Pro své mírně sedativní vlastnosti pomáhá při nespavosti.

Květinová voda z růže

To už je taková klasika. Je získávána z čerstvých květních lístků růže a je opět vhodná pro všechny typy pleti, odborníci ji doporučují především pro plet citlivou. Květinová voda z růže čistí, tonizuje a ochlazuje při zánětech.

Květinová voda z neroli

Tahle květinová voda se získává z čerstvých pomerančových květů. Svůj název získala podle princezny Anne Marie z Neroli, která proslula tím, že používala silici pro své koupele a parfemace. I květinová voda z neroli je vhodná pro všechny typy pleti.

Foto: Pinterest.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze