Získejte krásný a štíhlý krk s těmito jednoduchými cviky

woman in white tank top

Krása a elegance jsou stále více spojovány s celkovým zdravím a péčí tělo. A jednou z oblastí, na kterou bychom neměli zapomínat, je náš krk. Často se stává, že se soustředíme na cvičení pro zhubnutí pasu, stehen, paží a hýždí, ale krk může být stejně důležitým prvkem celkového vzhledu. V článku se podíváme na pět účinných cvičení, která vám pomohou dosáhnout krásného a štíhlejšího krku.

Cvičení protahující krk od brady k hrudi

Toto cvičení je skvělým způsobem, jak protáhnout krk a zlepšit jeho pružnost. Sedněte si na zem s nataženýma nohama a položte si ruce za krk. Nakloňte krk tak, aby se brada dotkla hrudi, a držte tuto pozici po dobu 30 sekund. Opakujte cvičení alespoň dvakrát.

Jazykové kliky

I když to může znít neobvykle, jazykové kliky jsou výborným cvičením pro posílení krku. Zvedněte bradu co nejvýše a stiskněte jazyk na horní patro. Tuto pozici držte 30 sekund a poté pomalu uvolněte. Opakujte alespoň třikrát.

A Woman in Activewear Stretching her Neck
Foto: Pexels

Protahování krku na strany

Jsou dvě varianty cvičení, které vám pomohou dosáhnout pružnějšího krku. První je snadnější – sedněte si na židli, nakloňte hlavu na stranu a snažte se dotknout levým uchem levého ramena. Držte tuto pozici 10 sekund a poté uvolněte. Stejný krok zopakujte i na druhé straně.

Pokud vám cvik jde dobře, můžete zkusit náročnější verzi. Sedněte si na zem s překříženýma nohama, položte levou ruku na zem vedle boku a natáhněte pravou ruku kolem hlavy, abyste dosáhli k uchu na levé straně. Jemně tlačte hlavu rukou směrem doprava a držte tuto pozici 10 sekund. Nezapomeňte na druhou stranu.

Cvičení s odporem

Cviky s odporem pomáhají posílit svaly krku a zlepšit jeho tvar. Stůjte rovně a položte ruce na čelo. Snažte se rukama tlačit hlavu dozadu a zároveň hlavou odolávat tomuto tlaku. Opakujte také s rukama za hlavou a postupně střídavě s jednou rukou po straně hlavy.

Odpor se zátěží

Tento cvik je trochu náročnější, proto jej doporučujeme provádět pod dohledem instruktora v posilovně. Cvičení můžete dělat položení buď tváří nahoru nebo dolů na rovné lavici. Držte ploché závaží na svém čele nebo na hlavě zezadu a pomalu hlavu spouštějte s nádechem a při výdechu zvedejte.

Zahrnutí těchto cviků do vašeho pravidelného cvičebního režimu vám pomůže dosáhnout krásného, pevného a štíhlého krku. Buďte konzistentní a výsledky uvidíte již během jednoho měsíce.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.