Zimní trendy v líčení, které musíte okamžitě vyzkoušet

Zima přeje nejrůznějším typům líčení. Největší výhodou je, že se nemusíte bát, že by se vám make-up roztekl, jen co vykročíte ze dveří. Navíc si klidně můžete dopřát i trochu experimentování s barvami. Je totiž čas se pořádně zabavit.

Zdroj: Canva

Centrem pozornosti jsou oči

Říká se, že oči jsou oknem do duše. Tak proč je nezvýraznit, aby si jich každý všiml na první dobrou? Skvěle vám k tomu poslouží hned několik letošních trendů od grafických očních linek až po barevné oční stíny. Zvýraznit oči linkou není nic nového, ale co takhle si s tím trošku pohrát a zkusit dvojitou linku nebo třeba orámovat spodní víčko? Sáhnout můžete po klasické tužce i tekutých linkách. Navíc se vůbec neomezujte jen na černou barvu, právě naopak, zvolte výraznou barvu, jako je zelená, oranžová nebo letos trendy fialová.

Oči se barev nebojí

V případě očních stínů hrají jednu z hlavních rolí i barvy. Zkuste třeba přenést look z přehlídkového mola italského návrháře Valentina, který modelky poslal ven s opravdu výraznýma očima v barvě fuchsie. Dior zase předvedl, že metalickým odstínům rozhodně neodzvonilo a na letošní večírkovou a sváteční sezonu není nic vhodnějšího.

Když preferujete výrazné rty

Červená. Barva, která sluší opravdu všem rtům. Tajemství je však v tom, že si musíte vybrat správný odstín. Někomu bude slušet skutečně výrazný odstín červené rtěnky, jinému zase trochu tlumenější či temnější. Jestliže červená není vaše barva, tak vězte, že krok stranou letos neuděláte ani s černou nebo temnou královskou modrou. A když rtěnku doplníte leskem, dosáhnete kýženého tzv. plumped efektu velkých a plných rtů, které jsou doslova k zulíbání.

Zdravý vzhled je to, co všichni chtějí

Není to ale jen o výraznosti a extravaganci. Na své si přijdou i milovníci jednoduchosti a přirozenosti. Mottem letošního roku v rámci líčení je zdravý vzhled, proto se mnozí pořád drží minimalismu a snaží se vytvořit efekt „no make-up“ líčení. Zkrátka, přirozenost vždycky vyhraje. Nemusíte tak být žádným profesionálním vizážistou, abyste svůj vzhled jen maličko vylepšili, vše, co vám k tomu stačí, je lehký make-up nebo CC krém na sjednocení tónu pleti, trochu barvy na tváře, upravené obočí a možná řasenka pro výraznější oči, na rty pak klidně použijte hydratační balzám nebo jemnou rtěnku.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.