Pečovat o pleť je pěkně těžký úkol. V létě je pokožka vysušená od slunečních paprsků a horkého počasí, na podzim a na jaře je vystavená zase velkým bláznivým skokům počasí, který si s námi pořád hraje. Výjimkou není ani zima, kdy je slunečních paprsků naopak málo a mrazivé počasí, které dává naší pokožce pořádně zabrat, nás nutí starat o pleť ještě více. Víte ale jak?

Voda, voda, voda

My víme, že už vám to asi leze na nervy, protože  vám to radíme pořád. Ale ruku na srdce, které z vás poctivě dodržují pravidelní pitný režim? Vsadíme se, že vás moc nebude. Denně byste měla vypít minimálně 2,5 litru vody, nebo alespoň jemně perlivé vody. Voda je klíčem ke všemu. Pomůže vám, abyste se v práci lépe soustředila, nebolela vás hlava, netrpěla jste nízkým tlakem a také hydratuje vaši pokožku a vlasy. Díky pitnému režimu navíc předejdete jiným zdravotním problémům. Doufáme, že při čtení tohoto článku zrovna pijete.

Kokosový olej

Používejte co nejvíce kokosu,  a to ve všem! Kokos je zázrak, který vám pomůže proti akné, ekzému, krásně vyhladí pleť od nedokonalostí a především ji hydratuje. Tip: Kokosový olej se dá využít jako hydratační maska na vaše zničené vlasy. Nebo dokonce na přírodní bělení zubů. Je to zkrátka všemocný bojovník za práva krásných žen.

Hydratační pleťové masky

Odpočinek je velmi důležitý. Udělejte si alespoň jeden den v týdnu “VÁŠ” den, kdy budete odpočívat s maskou na vlasech a na obličeji. K tomu si pusťte příjemnou relaxační hudbu, nebo zajděte třeba na thajskou masáž. Vsaďte na hydratační masky, které vaší pleti dodají potřebnou výživu.

Spousta krému

Po relaxačním dni musíte dokončit hydratační cyklus. Takovou třešničkou na dortu by měl být kvalitní hydratační krém. Nejlepší je nanést silnou vrstvu přes noc, kdy pleť nejvíce odpočívá a vstřebává vitamíny a výživu, který jim hydratační krém dodává. Navíc ve tmě nikoho nevystrašíte tváří, která je celá zahalená do bílého krému. Druhý den se ale probudí s pletí jako mají miminka, krásně napnutou, hydratovanou a odpočinutou.

Makeup

V létě mnoho žen chodí bez makeupu, nebo pouze s BB či CC krémem. V zimě pak nastává čas na krycí makeup, který by (překvapivě) měl být také hydratační. V zimě je totiž pleť nejvíce náchylná k vysušení a špatně zvolený makeup by vám na pleti mohl vytvořit “šupinky”, a to jistě nechcete.

 

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments