Žhavý kosmetický trend současnosti? Liščí oči neboli „foxy eyes“

V dnešní době existuje nespočet kosmetických vychytávek a trendů. Nad některými z nich sice nevěřícně kroutíme hlavou, některé naopak stojí za to následovat a zařadit je do své kosmetické rutiny. Žhavým trendem současnosti jsou takzvané „liščí oči“ (foxy eyes).

Svůdný pohled jako Bella Hadid

Líčení do tvaru liščích očí proslavily především modelky Kendall Jenner a Bella Hadid. Pokud máte stejně jako ony od přírody mandlovitý tvar očí, máte velkou výhodu a nebudete tedy mít příliš práce s tím, abyste dosáhla požadovaného efektu.

V opačném případě budete potřebovat tužku na oči, stíny a šikovné ruce. Můžete se také rozhodnout pro jeden z mnoha plastických zákroků, díky kterým je efekt liščích očí trvalý. Jedná se však o drahé a bolestivé procedury, které také nemusejí dopadnout podle vašich představ.

Jak dosáhnout efektu liščích očí?

Jak se tedy nalíčit, abyste měla pohled jako liška? Je to vlastně naprosto jednoduché.

Celé líčení je důležité soustředit především na vnější koutek oka, který chceme opticky protáhnou. Za použití libovolné tužky na oči nakreslete linku, jejíž konec bude mírně protažený směrem ke spánku. Chcete-li celému líčení dodat na dramatičnosti, použijte tmavší oční stín a nakreslenou linku vystínujte do ztracena. Můžete také lehce vystínovat spodní část oka. A máte hotovo. I takové jednoduché a rychlé líčení se může postarat o svůdný pohled.

Foto: Shutterstock.com, Instagram.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!