I ženy řeší zápach nohou

V souvislosti se zápachem nohou si nejčastěji automaticky vybavujeme muže. Rozhodně to ale neznamená, že ženám nožky voní po fialkách. I nás totiž zápach nohou umí potrápit, ačkoli se tím rozhodně nechlubíme.

Stydíte se za zápach chodidel? Řešíte tento problém téměž každý den? V tom případě jste tady správně. My rozhodně netvrdíme, že se nevábný pach nohou týká jen mužů, ba naopak víme, že je to jedno z témat, které ženy sice řeší, ale před svým okolím jej považují za tabu.

Co pomůže na zápach nohou?

Někomu se nohy potí, někomu zase ne. Někomu se nohy potí, a proto mu nevábně zapáchají, jinému se nohy sice potí, ale nesmrdí. To už tak prostě je, všechny jsme jiné a odlišné, proto se lišíme i v tomto problému. Určitě i vás napadlo, jak se zápachu nohou zbavit. Žádná žena totiž nechce, aby si před mužem zula botičky a on se chytil za nos.

Pokud vás napadlo použít na chodidla dětský zásyp v domnění, že vám to proti problému pomůže, můžeme vám rovnou ulehčit práci – nezkoušejte to, máme totiž mnohem lepší způsoby, jak si se zapáchajícími chodidly poradit!

Obyčejný černý čaj za pár kaček

Ať už patříte mezi příznivkyně tohoto (pro někoho možná obyčejného) nápoje nebo ne, měly byste vědět, že černý čaj může pomoci vyřešit váš „voňavý“ problém. Za krabičku černého čaje utratíte jen pár korun, ale ve výsledku budete mile překvapené, jak málo stačilo k tomu, abyste se přestaly stydět za zápach svých chodidel.

5 sáčků černého čaje ponořte do kbelíku s teplou vodou a nechte alespoň 15 minut louhovat. Poté do lázně ponořte nožky a odpočívejte, dopřejte si klidně 15 minut nerušeného relaxu, zatímco se vaše nohy budou koupat. Proces opakujte nejlépe 2x denně.

Slaná voda, která může pomoci

I další tip patří do kategorie těch úplně nejlevnějších, přitom ale zázračně fungujících. Pokud řešíte zápach nohou, může vám pomoci i tak obyčejná věc, jakou je slaná voda.

V tomto případě smíchejte 8 hrníčku horké vody s 1 hrníčkem obyčejné kuchyňské soli, která stojí pár korun. Promíchejte a počkejte, až se sůl rozpustí. Poté do lázně ponořte nohy a nechte je koupat alespoň 20 minut. I tady doporučujeme provádět lázeň alespoň 2x denně.

Jedlá soda: je podceňovaná a přitom pomáhá

Do třetice všeho dobrého ještě jeden, jak jinak nežli vážně levný tip, tentokrát však v hlavní roli s jedlou sodou. Tu máme doma asi úplně všechny, ale bohužel ji většina lidí často podceňuje. A neprávem! Protože jedlá soda toho umí opravdu hodně, třeba vám pomoci s tímto „voňavým problémem“.

Smíchejte dvě polévkové lžíce jedlé sody se sedmi hrníčky horké vody. Dobře rozmíchejte, aby se soda rozpustila a poté do vody se sodou ponořte nohy. Odpočívejte 15 minut a opakujte 2x denně.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.