Zemřela módní návrhářka Vivienne Westwoodová

Módní svět utrpěl další zásadní ztrátu. Ve věku 81 let zemřela světoznámá a uznávaná módní návrhářka Vivienne Westwood, která pracovala až do samého konce.

Prohlášení o její smrti zveřejnil oficiální instagramový profil módního domu Vivienne Westwood, dle kterého návrhářka zemřela pokojně v přítomnosti své rodiny.

Veřejně se také vyjádřil rakouský návrhář Andreas Kronthaler, který byl pro Vivienne nejen manželem, ale také kreativní partnerem. Pracovali společně a dle jeho slov se návrhářka až do poslední chvíle věnovala tomu, co miluje. Své práci.

Vivienne v 70. letech pracovala jako učitelka na základní škole. Později pak se svým tehdejším partnerem otevřela obchod s oblečením s názvem Let It Rock, který se nacházel v Londýně v části Chelsea. Později byl přejmenován na Sex. Tak návrhářka nastartovala svou kariéru. Během 70. a 80. let byla považována za průkopnici punk stylu. Za svůj módní um získala řadu ocenění. Dokonce byla vyznamenána britskou královnou Alžbětou II.

Nutno dodat, že Vivienne byla mimo jiné hlasitou aktivistkou za životní prostředí. Spolu se svým synem a vnučkou založila nadaci Vivienne Foundation, jejímž hlavním smyslem je zvýšení povědomí o změně klimatu.

Ztrátu této legendární módní návrhářky momentálně oplakávají ty nejznámější celebrity z celého světa, včetně zpěvaček, zpěváků, herců a modelek, se kterými Vivienne za svou kariéru spolupracovala. Dle reakcí je patrné, že Vivienne byla nejen nadanou módní návrhářkou, ale také výjimečnou ženou, která byla oblíbená pro svou vstřícnost.

Zdroj info: Wikipedia.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!