Zemřela Ivana Trump. Češka, která nejen v Americe udávala módní směr

Česká rodačka ze Zlína, Ivana Trump, byla ženou ambiciózní, krásnou, a kdyby do puntíku nezažila americký sen a nerozvedla se, mohla být i první dámou USA. První manželka exprezidenta Spojených států Donalda Trumpa představovala vzor nejen úspěšné byznysmenky, ale také udávala směr v módě.

Ivana Trump – módní ikona Ameriky

Ivana Trump, za svobodna Zelníčková, byla úspěšnou sportovkyní, reprezentovala naši zemi v lyžování. Vystudovala i vysokou školu zaměřenou na tělesnou výchovu, figuru měla přímo výstavní. Živila se proto i jako manekýna, takže k módě měla velmi blízko.

Svým půvabem uhranula v 70. letech právě i Donalda Trumpa, syna z bohaté americké rodiny byznysmenů. Rodiče Dona, jak mu Ivana láskyplně říkala, však mladým zadarmo nic nevěnovali, jak Ivana, tak i Donald si vše vydřeli. Právě díky tomu se však stali ikonami a symboly úspěchu. A od toho se odrážel i jejich módní styl.

Foto: Shutterstock

Ivana Trump a její ikonický účes

Trumpovi představovali trošku symbol kýče, jak se tomu ovšem v 80. a 90. letech slušelo. Ivaně tento styl seriálu Dallas zůstal v podstatě až do posledních dní. Právě v 80. letech proslula šaty a kostýmky s výraznými ramenními vycpávkami, velmi často oblékala blyštivé šaty, také milovala složité střihové variace, například zdobné límce.

Vyzývavých modelů se nevzdávala ani v pozdním věku, milovala minisukně. Nebála se výrazných barev, v letovisku Saint Tropez, kam ráda jezdívala, byla nepřehlédnutelná, když si vyrazila v neonově zbarvené šusťákovce s kabelkou Lady Dior.

Co však bylo pro Ivanu typické, byl její účes, přesněji výčes. Je pravda, že v rodině Trumpů se nosí natupírované kštice, bývalý prezident Donald je toho příkladem, ale Ivanin look byl ikonický.

Už jako mladá nosila sestříhané, natupírované kadeře, později ji však snad nikdo nespatřil jinak než v drdolu s natupírovanou vrchní částí vlasů. Možná kadeřník ji znal neupravenou, jinak nikdo, protože ji česali, když ostatní ještě spali.

Móda podle Ivany Trump

Jedno se Ivaně Trump muselo nechat. Byla schopná obchodnice, Donalda k životu nepotřebovala, ačkoli notnou část jmění získala rozvodem s ním. Na druhou stranu, její nástupkyně Marla, kterou si vzal Donald poté, už rozvod tak nezobchodovala.

Ivana byla cílevědomá, milovala luxus. Představovala chodící reklamu prestižních značek, když si po Manhattanu vykračovala v jehlách Louboutin s kabelkou Dior v ruce. Velmi podporovala i českého návrháře s kubánskými kořeny, Osmanyho Laffitu, který jí šil róby na míru.

Ivana se toho nebála. Byla výstřední, oblékala to, na co by jiné ženy neměly odvahu. Někdy to sice bylo za hranou, ale tak nějak se to u ní tolerovalo, protože všichni uznávali, že si vše vydřela. Od peněz, které do módy investovala, až po štíhlé nohy, které ukazovala až do konce života. O to více je šokující, že její esprit tak náhle vyprchal.

Foto: Shutterstock

Zdroj info: Wikipedia, CNN.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.