Zemřel Pierre Cardin (98). Slavný módní designer, který miloval muže i ženy

Pokud jste považovali rok 2020 a s ním spojené špatné zprávy za ukončený, bohužel to tak ještě není. Dnes opustil svět módy významný světoznámý návrhář Pierre Cardin. Dožil se úctyhodného věku 98 let, zemřel v nemocnice blízko Paříže v milované Francii.

Pierre Cardin byl narozen v Itálii, ale celý život strávil ve Francii, kde jeho rodiče rozvíjeli svůj rodinný podnik. Jeho otec si přál, aby Pierre následoval rodinné podnikání, ale Pierra to jíž od mládí táhlo k umění, které nakonec dokázal propojit s výnosným businessem a své jméno si tak vybudoval sám.

Proslavil se již v 60. a 70. letech svými futuristickými modely, pro které bral inspiraci v samotném vesmíru. Po celý profesní život byl velkým příznivcem moderních technologií, které se snažil promítat i do svých modelů. Ty byly vesměs jednoduché, s důrazem na správnou geometrii, ale velmi nadčasové.

Své impérium byl schopen rozšířit do slova po celém světě, ať už to byly modely pro samotnou NASU, byl také prvním ze zahraničních módních podnikatelů, který navázal styky s Japonskem, Čínou a jeho oblečení bylo šito rovněž i v Rusku. To vše dokázal v minulém století.

Jeho láska pro umění nekončila jen u módy, byl rovněž producentem muzikálů a tanečních představení. V roce 2014 otevřel vlastní muzeum, kde je k vidění jeho tvorba. Zajímavostí je, že působil jako hlavní designér a rovněž si svá podnikatelská aktiva řídil sám, byl to tedy opravdu zručný obchodník, který se obešel bez dalších partnerů.


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.