Zemřel módní fotograf Peter Lindbergh

Módní svět utrpěl další ztrátu z řad svých významných osobností. Třetího září nečekaně zemřel fotograf Peter Lindbergh, který spolupracoval s takovými hvězdami, jako je Kate Moss, Adriana Lima Karlie Kloss nebo Cara Delevingne. Bylo mu 74 let.

Svět truchlí nad odchodem další ikony, která měla v módním průmyslu svou nezastupitelnou roli. Není jednoduché nalézt talentovaného fotografa, který by uměl krásu modelky zachytit zcela přirozeně a spontánně, bez jakéhokoliv upravování a retušování. Peter to uměl a jeho talent byl zcela nezaměnitelný. Nutno podotknout, že pracoval i s řadu filmových hvězd, které si též nemohly jeho fotografické umění vynachválit.

https://www.instagram.com/p/BzI_Fh9iU1r/

https://www.instagram.com/p/ByQPCoTiLlG/

S většinou modelek, herců a hereček, se kterými Peter spolupracoval, udržoval přátelství, díky čemuž bylo příjemné s ním trávit čas. Na place vždy vládla pohodová a rodinná atmosféra a i v soukromí byl Peter milým a veselým člověkem, který se dokázal od srdce zasmát. Není tedy divu, že nečekaná zpráva o jeho smrti zasáhla nejen jeho nejbližší.

https://www.instagram.com/p/B1_jjSQBddw/

https://www.instagram.com/p/B1_sZsuA65h/

Na Instagramu vyjádřila lítost nad odchodem Petera řada celebrit, včetně našich ikonických topmodelek, Evy Herzigové a Karoliny Kurkové, které se mohou pyšnit tím, že měly tu čest Petera poznat osobně. Samy potvrdily, jaký to byl výjimečný člověk.

Petera si můžeme už jen připomínat díky jeho unikátnímu uměleckému odkazu. Známá je především legendární titulní strana britského Vogue z roku 1990 s topmodelkami Naomi Campbell, Lindou Evangelista, Tatjanou Patitz, Christy Turlington a Cindy Crawford, které Peter zvěčnil a díky které proslul v módní branži.

https://www.instagram.com/p/B087_YLhRyl/

Foto: Fanzineredwiki, Instagram.

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments