Zemřel módní fotograf Peter Lindbergh

Módní svět utrpěl další ztrátu z řad svých významných osobností. Třetího září nečekaně zemřel fotograf Peter Lindbergh, který spolupracoval s takovými hvězdami, jako je Kate Moss, Adriana Lima Karlie Kloss nebo Cara Delevingne. Bylo mu 74 let.

Svět truchlí nad odchodem další ikony, která měla v módním průmyslu svou nezastupitelnou roli. Není jednoduché nalézt talentovaného fotografa, který by uměl krásu modelky zachytit zcela přirozeně a spontánně, bez jakéhokoliv upravování a retušování. Peter to uměl a jeho talent byl zcela nezaměnitelný. Nutno podotknout, že pracoval i s řadu filmových hvězd, které si též nemohly jeho fotografické umění vynachválit.

View this post on Instagram

Cara Delevingne, Salin de Giraud, 2018 #LindberghStories #CaraDelevingne

A post shared by Peter Lindbergh (@therealpeterlindbergh) on

S většinou modelek, herců a hereček, se kterými Peter spolupracoval, udržoval přátelství, díky čemuž bylo příjemné s ním trávit čas. Na place vždy vládla pohodová a rodinná atmosféra a i v soukromí byl Peter milým a veselým člověkem, který se dokázal od srdce zasmát. Není tedy divu, že nečekaná zpráva o jeho smrti zasáhla nejen jeho nejbližší.

Na Instagramu vyjádřila lítost nad odchodem Petera řada celebrit, včetně našich ikonických topmodelek, Evy Herzigové a Karoliny Kurkové, které se mohou pyšnit tím, že měly tu čest Petera poznat osobně. Samy potvrdily, jaký to byl výjimečný člověk.

Petera si můžeme už jen připomínat díky jeho unikátnímu uměleckému odkazu. Známá je především legendární titulní strana britského Vogue z roku 1990 s topmodelkami Naomi Campbell, Lindou Evangelista, Tatjanou Patitz, Christy Turlington a Cindy Crawford, které Peter zvěčnil a díky které proslul v módní branži.

View this post on Instagram

7 Era-Defining Peter Lindbergh British Vogue Covers (written by @benknightevans) – JANUARY 1990 One of the most iconic covers in British Vogue's 103-year history, the magazine's first issue of the 1990s set the tone for the decade. Coming after the big hair and overt glamour of the Eighties, its undone influence extended beyond fashion into popular culture when George Michael took Naomi, Linda, Tatjana, Christy and Cindy from their Giorgio di Sant'Angelo tops and Levi's jeans from SoHo in Manhattan to various states of undress in his legendary Freedom! '90 music video. The circle was made complete as three of the quintet of quintessential supermodels sauntered down Gianni Versace's autumn/winter 1991 catwalk lip synching to Freedom! '90, committing every contributor firmly to fashion folklore. – #LindberghStories #BritishVogue #fromthevault

A post shared by Peter Lindbergh (@therealpeterlindbergh) on

Foto: Fanzineredwiki, Instagram.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!