Svět přišel o další výraznou osobnost z řad módních návrhářů, kterým vděčíme za dnešní podobu módního průmyslu. Japonský návrhář Kansai Yamamoto měl takříkajíc dar od Boha. Díky tomu nebyla cesta za jeho snem tak trnitá, jak to obvykle bývá. Byl zářným příkladem, že ne vždy je k úspěchu zapotřebí vzdělání, ale mnohdy je důležitější píle a odhodlání.

Kansai se narodil v japonském městě Yokohama. Původně se zabýval stavebním inženýrstvím a studiem anglického jazyka. Svá studia na univerzitě v Nihonu však nedokončil, protože se chtěl naplno věnovat módě. Místo toho nastoupil do ateliérů, kde působili návrháři Junko Koshino a Hisashi Hosono, kteří ho zasvětili do tajů módního umění. Kansai tedy nevystudoval žádnou školu designu. Učil se zcela sám a své nově nabyté znalosti a dovednosti ihned aplikoval do praxe. Byl proslulý svými barevnými, křiklavými kreacemi, které doplňoval o klasické japonské prvky. Kromě jiného má na svědomí ikonické kostýmy zesnulého zpěváka Davida Bowieho.

Bohužel, osud talentovanému umělci příliš nepřál. V březnu 2020 mu byla diagnostikována akutní myeloidní leukémie. V pondělí jeho dcera oznámila, že Kansai 21.  července zákeřné nemoci bohužel podlehl. Bylo mu 76 let.

„V mých očích byl můj otec nejen eklektickou a energickou duší, jak jej znal celý svět, ale byl také ohleduplný, laskavý a milující. Po celý můj život mě zahrnoval láskou.”

Foto: Alejandro Garcia / EPA / Shutterstock, Rose Hartman / Getty Images, Daniel Simon / Gamma-Rapho/ Getty Images, indigital.tv.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments