Žehlíte si vlasy? Nezapomeňte o ně také řádně pečovat

Žehlení vlasů je pro mnoho z nás každodenní rutinou. Všeobecně se ví, že horká žehlička vlasům příliš nesvědčí, ba spíše naopak. I přesto po ní ale saháme, chceme-li mít vlásky dokonale rovné jako hřebíky.

Což o to, pokud si vlasy chcete žehlit, žehlete si je. Jen o ně nezapomínejte řádně pečovat, protože žehlená hříva si vyžaduje o něco více pozornosti. Budete-li se o své vlásky patřičně starat, budou pořád krásně lesklé a zdravé. A to i po zásahu horké žehličky!

Všechno začíná u žehličky

Základem všeho je kvalitní žehlička na vlasy. V dnešní době jich existuje takové množství, že vybrat mezi nimi tu pravou může dát opravdu hodně práce. Přesto výběr nepodceňujte, i když se vám možná zpočátku bude zdát, že v tak pestré nabídce hledáte spíše jehlu v kupce sena.

Pokud jde o žehličku, věnujte pozornost nejen žehlicím plochám, ale také možnosti termoregulace, protože každému typu vlasů vyhovuje trochu jiná teplota.

Používejte speciální přípravky

Víte, že existují speciální přípravky určené přímo pro horkem namáhané vlasy? A jestliže to víte, používáte je, když si jdete vlasy žehlit? Pokud přiznáváte, že ne, pak je to vaše škoda. Vy samy své hřívě škodíte – a přitom vědomě a zbytečně.

Tyhle přípravky se dají pořídit za pár korun, proto je škoda na ně kašlat a nepoužívat je, zvláště tehdy, žehlíte-li si vlasy často a pravidelně. Tento pečující pomocník by tak určitě neměl chybět ve vaší výbavě.

Nezastavujte se s žehličkou na místě

Při žehlení se vyvarujte tomu, abyste se žehličkou, byť jen na několik vteřin, zastavily na jednom místě. Nevystavujte své vlasy intenzivnějšímu poškození, nemusely by se vám za to odvděčit…

Dopřávejte vlasům masky a balzámy

Vyžehlené vlasy možná vypadají na pohled krásně, ale je potřeba si uvědomit, že krása něco stojí. A žehlené vlasy skutečně vlivem horké teploty trpí, i když to na nich možná není hned vidět.

Žehlené vlasy si proto zaslouží speciální péči v podobě balzámů a masek, jichž je na trhu k dostání strašná spousta a cenově vůbec nevyjdou draho. Vlasy regenerují, hydratují a napraví škody po zásahu žehličky.

Foto: Pinterest.com, Pixabay.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.