Žehlení vlasů není žádná věda. Mnohé ženy v tom ovšem zásadně chybují

Žehlení vlasů je pro nás ženy velké téma, které neustále řešíme. Je zcela přirozené, že když máme vlnité nebo kudrnaté vlasy, přály bychom si, aby byly rovné. Proto si pomáháme žehličkami a různými uhlazujícími přípravky, abychom dosáhly účesu, po kterém tak toužíme. I když je žehlení vlasů vesměs škodlivé, existují způsoby, jak minimalizovat jejich poškození. 

Začněte s kvalitní žehličkou

Jako prvního by vaše kroky měly směřovat do prodejny, kde nabízejí kvalitní žehličky na vlasy. Samozřejmě můžete nakupovat na internetu, ale lepší bude, když se poradíte s prodejci přímo v prodejně, kteří by měli být schopni vám doporučit to nejlepší. Nejideálnější ale bude návštěva vašeho kadeřníka, který vám ohledně nákupu žehličky poradí asi nejlépe.

Dnes jsou na trhu k dostání žehličky se speciálními povrchy, které minimalizují poškození vlasů, což je skvělá zpráva. Nepočítejte ale s tím, že k poškození nedochází vůbec. Takové zázračné žehličky na vlasy bohužel neexistují. 

Bez termoochrany se neobejdete

Když už jste si vybrala kvalitní žehličku, je třeba se zaměřit na produkty, které byste měla používat. V první řadě se nesmí zapomínat na termoochranu. Může jít o sprej nebo například balzám, které chrání vlasy před horkem. Takovýto produkt bystě měla použít před každým žehlením, ale i před fénováním.

Při častém žehlení mohou být vlasy vysušené. Potřebují tedy mnoho hydratace a celkově si vyžadují péči. Balzámy, kondicionéry, pečující olejíčky by tedy rozhodně neměly chybět. Je je dobré mít své ověřené produkty, ke kterým se budete opakovaně vracet.

Časté střídání vlasové kosmetiky vlasům spíše škodí. Můžete se ale také vydat přírodní cestou  a raději pravidelně dělat zábaly z kokosového nebo olivového oleje. Tyto ingredience se používají po staletí v péči o vlasy a jejich benefity potvrdily i moderní vědecké studie. Je třeba si uvědomit, že čím více vlasy zatěžujete tepelnou úpravou, tím více péče byste jim měla věnovat.

Správná technika je důležitá 

Pokud chcete mít krásně rovné a vyhlazené vlasy, je třeba si dát záležet a obrnit se trpělivostí. Zejména v případě, kdy máte velmi husté vlasy, které jsou navíc vlnité nebo kudrnaté, musíte počítat s tím, že je nebudete mít vyžehlené za deset minut jako ženy, které mají vlasy řídké, jen jemně zvlněné a stačí jim tedy vlasy dvakrát přejet žehličkou.

Vlasy si vždy rozdělte do několika sekcí. Postupujte od spodní vrstvy směrem nahoru a vždy vlasy žehlete po menších pramenech. Pokud se budete snažit vyžehlit silný pramen, horko se nedostane ke všem vlasům a nebudu tak všechny narovnané. Zvolte také vždy správnou teplotu, aby se vlas narovnal, ale nespálil. Nakonec samozřejmě nezapomeňte na výživný olejíček, který naneste do konečků vlasů.

Aby uhlazený účes vydržel

Stává se vám, že se už chvíli po vyžehlení začnou vlasy kroutit? V tomto případě pomohou produkty, které vlasy zafixují a drží jejich tvar. Nesmí se to s nimi ale přehánět.

Samozřejmě je také třeba se vyhýbat vlhkosti. Při koupání je tedy dobré mít vlasy stažené a schované. Můžete použít například koupací čepici. Před žehlením si nejdříve vlasy vyfoukejte fénem přes kulatý kartáč. Jedná se sice o celkem náročný úkon, vlasy jsou pak vyhlazené, snadněji se žehlí a vydrží delší rovné.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!