Žehlení vlasů může způsobovat i jejich vypadávání. Dělejte to tak, ať své hřívě zbytečně neubližujete

Žehlení vlasů je pro mnoho z nás každodenní rutinou. Některé si bez žehličky neumí představit jediný den, protože jim pomáhá zkrotit jejich nepoddajnou hřívu. Málokterou z nás ale napadne, že žehlení vlasů může způsobit jejich poškození, nemluvě o tom, že může stát i za vypadáváním vlasů.

Jestliže si chcete vlasy i nadále žehlit, ale zároveň jim nechcete zbytečně ubližovat, nebo riskovat jejich vypadávání, stačí dodržovat určitá pravidla.

Vlasy před žehlením rozčešte

Zní to jako samozřejmost, ale věřte, že i na tuhle maličkost dokážou ženy zapomenout. Před tím, než do vlasů zajedete horkou žehličkou, je potřeba prameny vlasů rozčesat. Pokud vlasy před žehlením necháte zacuchané, může se stát, že se zacuchané prameny vlivem horka polámat.

Používejte ochranné přípravky

Při žehlení vlasů byste neměly zapomínat na použití ochranných přípravků, které jsou určené pro horkem namáhané vlasy. Jde o speciální termoochranný přípravek, který vlasům dodá jemný filtr a tím je ochrání před teplem.

Nastavte si správnou teplotu

Každá z nás má vlasy trochu jiné, některá je má jemnější, jiná hrubší. S tím je potřeba počítat zejména při nastavení  správné teploty. Rozdíl je také mezi barvenými a nebarvenými vlasy, ty barvené by se neměly žehlit teplotou vyšší jak 150 °C, nebarvené klidně i 200 °C.

Nikdy si nežehlete mokré vlasy

I když možná budete sebevíce spěchat, nikdy si nežehlete mokré nebo vlhké vlasy. Před žehlením musí být vaše hříva úplně suchá. Pokud byste si žehlily vlhké vlasy, zbytečně je vystavíte ještě větší zátěži a poškodíte si je raz dva.

Foto: Pexels.com, Pixabay.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.