V létě je péče o naše kadeře velmi důležitá. Denně bojují s ultrafialovými paprsky od slunce. Častěji se koupeme. U moře nás pak čeká slunce, voda i sůl. V létě také více experimentujeme s různými účesy, používáme stylingové přípravky jako tužidla, laky na vlasy, narovnávací spreje a gely, pleteme si copánky nebo si barvíme vlasy na růžovo.

To vše je obrovská zátěž pro vlasy a my se o ně musíme o to více starat.

Pár základních tipů

Po příchodu z pláže je potřeba vlasy opláchnout vodou od soli. I když to nevnímáte, vašim vlasům se rozhodně uleví. Do horké vody můžete přimíchat i trochu olivového oleje, který vlasy krásně zhydratuje a dodá zdravý lesk. Vlasy si můžete opláchnout i minerálkou, díky které se budou vlasy více lesknout a budou na pocit lehčí. Pokud můžete, zkuste se v létě vyhnout použití fénů, žehliček a kulem. Vlasy nechte samovolně schnout, texturu jim dodá mořský vzduch. Jen je lehce zafixujte či načechrejte tužidlem. Pro efekt mokrého vzhledu můžete použít i citrón, který smícháte s vodou a trochou olivového oleje. (Tmavovlásky si dávejte pozor, citrón zesvětluje)

Dávka hydratace pro vlasy

Skvělou péčí na léto je řada J’aime My – Oléo Suprême z nové péče od Franck Provost. Tato řada obsahuje přírodní bez-silikonové oleje. Makadamový olej je vyhlášený pro své hydratační a revitalizující účinky. Pomáhá k hloubkové obnově vlasového vlákna. Avokádový olej je bohatý na Omega 3 mastné kyseliny. Vlasům dodává objem, jas a přirozený lesk. Olej z jader vinných hroznů vlasy zjemňuje, rozjasňuje a vyživuje.  Dohromady dodávají vlasům potřebnou hydrataci a výživu, která jim v létě chybí. Součástí řady je i rychlá SOS pomůcka – olejíček 3 v 1, který vykouzlí krásně lesklé vlasy.

Péči Franck Provost seženete v drogerii ROSSMANN. 

Pryč s rozlámanými konečky!

Letošní léto je ve znamení barevných vlasů – od růžové po modré. Tyto barvy samozřejmě jako každé jiné narušují strukturu vlasu, které jsou pak citlivé, a tak i náchylnější k lámání a třepení.  V létě jsou roztřepené konečky aktuální a častým problémem. Zcelte je! Řada Kératine Miracle od J’aime My Franck Provost je stvořena právě pro zacelení roztřepených konečků a celkové posílení vašich vlasů do hloubky. Obsahuje jojobový olej a keratin, který posiluje vlasové vlákno. Vaše vlasy budou hebké, lesklé a pevné. Tím jim navíc navrátí objem, takže pro „beach look“ nebudete muset nutně ležet hodiny na pláži.

TIP.: Na tropickou dovolenou si určitě nezapomeňte přibalit klobouk! Ten ochrání vaše vlasy i obličej. Je účinným a zároveň stylovým doplňkem, a to nejen na pláž.

Načítání...

Diskuze