Pro zdravé nehty je klíčová strava. Pomohou vejce, ořechy nebo banány

Pro většinu z nás jsou krásně upravené nehty samozřejmostí. Žádná z nás se přece nechce stydět za okousané nehty, zbytky laku nebo záděry v kůžičce. Na vzhledu i zdraví našich nehtů se může negativně odrazit například nedostatek vitamínů.

Pokud i vám záleží na tom, aby vaše ruce vypadaly dobře a nehty byly zdravé, silné a krásné, něco pro to udělejte. Mnohdy přitom stačí vážně málo a nehty na rukou se budou mít čile k světu.

Foto: Unsplash.com

Suchá manikúra je samozřejmost

Možná vás vaše maminka nebo babička vedly k tomu, abyste si nehty upravovaly zásadně poté, co je necháte pěkně „změknout“ ve vodě. To je ale bohužel špatně, manikúra se vždy dělá zásadně za sucha a nikdy ne bezprostředně poté, co vylezete z horké vany nebo opustíte sprchu.

Foto: Unsplash.com

Strava je klíčová

Zdraví a kráse nehtů významně prospějete svou stravou. Pestrý a vyvážený jídelníček je klíčový, chcete-li mít ukázkové a především zdravé nehty. Důležitý je zejména biotin, který najdete například ve vejcích, ořeších, banánech nebo celozrnných potravinách.  Nezapomínejte také na důležité minerály, které vaše nehty potřebují – mluvíme především o zinku, vápníku, železu, křemíku a hořčíku.

Foto: Unsplash.com

Rukavice jsou nápomocné

Jsou činnosti, při kterých je zkrátka rozumné nasadit si na ruce rukavice a zbytečně tak nehty nevystavovat možnému poškození. Pokud tedy rukavice na rukou při práci snesete, určitě je využijte, jsou hodně nápomocné. Noste je třeba při práci na zahradě nebo klidně při mytí nádobí, není to žádná ostuda.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.