Dámská kabelka je takový malý soukromý svět každé z nás. Bez kabelky by se obešla asi málokterá z nás. Představuje pro nás nepostradatelného společníka, do kterého ukrýváme všemožné poklady, jež nutně musíme mít po ruce. Většina žen tak podléhá pokušení nosit zbytečnosti v dámské kabelce, tahat je s sebou z místa na místo, mít v kabelce chaos a myslet si, že zrovna tohle všechno nutně potřebují.

Zbytečnosti v dámské kabelce – co nosíme s sebou a přitom to nepotřebujeme?

Možná si teď říkáte: „Zbytečnosti v dámské kabelce? Co je to za hloupost? Vždyť nic, co žena nosí ve své kabelce, není zbytečné. Všechno má svůj jasný účel!“ a my vaše úvahy svým způsobem chápeme. Ženy mají zkrátka pocit, že jejich kabelka není ani tak módní doplněk, se kterým by se mohly hrdě chlubit, jako spíše krabička poslední záchrany, jež je nikdy nesmí nechat ve štychu.

Tak se na ty zbytečnosti v dámské kabelce pojďme podívat, ať se můžete ujasnit, jestli i vy toho s sebou náhodu nenosíte až příliš moc. Je totiž možné, že i vaše kabelka ukrývá poklady, o kterých si myslíte, že jsou nepostradatelné a přitom jsou tam tak nějak navíc.

Zbytečnost první: tucet rtěnek a lesků na rty

Mít po ruce rtěnku nebo lesk na rty určitě není k zahození. Když potřebujete vyzdvihnout svůj look, není nic jednoduššího a rychlejšího, nežli si rty rychle přetřít buď pěkným odstínem rtěnky, nebo jim za pomoci lesku dodat na šťavnatosti. Jenže mít v kabelce rovnou celý arsenál těchto pomocníků je spíše na obtíž, nežli k užitku. Určitě nepotřebujete mít na výběr ze dvanácti odlišných odstínů rtěnek, bohatě vám postačí jeden, který můžete dle libosti střídat. Na co máte v kabelce osm lesků na rty, když všechny vypadají stejně? Takhle je to pro vás akorát loterie, po kterém z nich ve spěchu sáhnete. Omezte proto počet maximálně na dva kusy, to bude bohatě stačit.

Zbytečnost druhá: zásoba deodorantů i rool-on-sticků

Mezi časté zbytečnosti v dámské kabelce lze zařadit i deodoranty a rool-on-sticky. Jasně, nejen v horkých dnech se zkrátka hodí mít kdykoli po ruce voňavý deodorant – ať už bude mít jakoukoli podobu, protože někomu vyhovuje tuhý deodorant, další dá raději přednost spreji – ale na co s sebou tahat od každého po dvou kusech? Akorát zbytečně zabírají místo v kabelce a stejně je nikdy úplně nevyužijete. Časem k nim přihodíte další a posléze zjistíte, že vaše kabelka váží tunu, protože v ní sem a tam taháte minimálně dvě lahvičky deodorantu a tři „kuličky“. Není to prostě trochu moc?

Zbytečnost třetí: nekonečné množství líčidel

Asi největším a nejčastějším nešvarem žen je kosmetika. Všechny chceme být krásné a upravené za jakékoli situace, to je prostě dané. Ale nemusíme kvůli tomu svou kabelku proměnit v kosmetický kufřík přetékající nejrůznějšími líčidly a malovátky, ne? Bohužel se to děje dnes a denně a kosmetické pomůcky rozhodně lze zařadit mezi zbytečnosti v dámské kabelce. Teď ruku na srdce: také vaše kabelka ukrývá minimálně čtyři tužky na oči, dvě paletky stínů, pět řasenek (protože nikdy nevíte, kterou zrovna budete potřebovat), pudřenky, tvářenky a tucet štětců? Ale no tak, vždyť tohle vůbec nepotřebujete. Stačí řasenka, pudr a tužka na oči. Tak to množství koukejte zredukovat.

Foto: Unsplash.com.