Zbavte se jizviček i bez drahého laseru

Nadělil vám život jizvy, za které se stydíte? Pokud jsou na místech, která se hůře schovávají před zvídavými zraky okolí, pak se není čemu divit, že vás jejich přítomnost trápí. Jizva může vzniknout několika způsoby, v každém případě je to ale viditelný zásah do těla, se kterým se musíme naučit žít.

Jednou z možností, jak se nežádoucích jizviček zbavit, je laser. Určitě vám ale nemusíme říkat, že tento zákrok nepatří k nejlevnějším a ne každá z nás si ho proto může dovolit. Nemluvě o strachu, který by mnoho žen prožívalo u pouhé představy, že do svého těla nechají zasáhnout laser. Jizviček se přitom dá „zbavit“ i jiným způsobem.

Kolostrum neboli mlezivo

Jednou z možností, jak bojovat proti viditelným jizvám, představuje kolostrum, možná více známé pod termínem mlezivo. Kromě toho, že představuje tu nejlepší ochranu před bakteriemi, je známé také svými regeneračními vlastnostmi. A právě těch lze využít při snaze zamaskovat jizvy. Mlezivo urychlí regeneraci a jizvička tak nebude mnohem dříve vidět.

Kyselina hyaluronová

O kyselině hyaluronové se v kosmetice hovoří velmi často a málokterá žena by tento termín neznala, ačkoli třeba jen z doslechu či velmi okrajově. Kyselina hyaluronová je známá tím, že dodává pokožce hydrataci, kůže je díky ní pružnější a působí vyhlazeně. To zafunguje i v případě jizev, které dokáže vyhladit a způsobit, že nebudou tak okaté.

Aztécká hlína

Aztécká hlína, jinak známá jako bentonitová hlína, se již po staletí využívá při problémech s vlasy nebo jako pomoc při kožních obtížích. Aztécká hlína dokáže čistit, detoxikovat, zlepšit počet kolagenních vláken, zvýšit průtok krve a mimo jiné také vyhladit vrásky nebo právě ty jizvičky, které na těle máte a za které se tolik stydíte. Koupit se dá v leckteré drogerii.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.