Olejíček, který je známý po staletí a díky jeho účinkům také velice uznávaný. Pokud vás na těle něco dlouhodobě trápí, dost možná si s tím tea tree poradí. Pokud jste jeho využití dosud neznali, rozhodně čtěte dál!

Tento zázračný olej se získává z keřovitého stromu čajovníku Melaleuca v Austrálii a využívá se nejen v kosmetice, ale také v pečujících produktech a domácnosti. Má protizánětlivé vlastnosti, a navíc nádherně voní. Je vhodný například při léčbě ekzémů, ale také při odstraňování make-upu.

Bojovník proti akné

Hormonální změny, nezdravá strava, nadměrné pocení a oblečení vyrobené ze syntetických materiálů mohou být některými z faktorů, které přispívají k výskytu akné, které vám brání, cítit se sebevědomě.

Základní radou, jak se akné vyhnout je přestat s tím, co ho vytváří. To znamená například nepoužívat těžké krémy, pravidelně čistit pleť a zbytečně ji nezatěžovat. Akné se dá léčit mnoho způsoby, ale hlavní je se vyhnout příčinám jeho vzniku. Pokud jste už zkusili vše a zatím jste nenarazili na nic, co by vám pomohlo, rozhodně vyzkoušejte olejíček Tea Tree. Smíchejte pár kapek s kapkami jojobového nebo arganového oleje. Nanášejte pomocí vatových tamponů a aplikujte 3-4 týdně.

Osvěžující koupel pro nohy

Pokud existuje část těla, která se nejčastěji ignoruje, tak jsou to rozhodně nohy. V zimě to platí dvojnásob, jelikož je nikomu neukazujeme a jsou neustále schovávány v botách. Po celý den nás nosí, tak proč by si nezasloužily také trochu toho rozmazlování.

Napusťte vanu, ponořte si do ní pouze nohy, přidejte do vody pár kapek tea tree a levandulového oleje a nechte vaše nohy odpočívat v teplé lázni. Tea tree má antibakteriální účinky, takže pokud máte boty celý den na nohou, rozhodně tuto koupel uvítáte.

Změkčující balzám

Máte na těle ztvrdlou kůži, která se vám nedaří hydratovat a bohužel se neustále vytváří, i když ji mažete svým oblíbeným tělovým mlékem? Přidejte pět až deset kapek tea tree oleje do dvou lžic teplého kokosového oleje. Nechte směs ztuhnout zpět do pevného stavu a směle aplikujte na ruce, kolena, lokty nebo jakoukoli oblast vašeho těla, která si zaslouží trochu více hydratace. Už po prvním použití byste měli vidět výsledky.

Řiďte se vlastním tělem

Tea tree olej je sice všestranný a má blahodárné účinky, ale vždy se řiďte tím, co je napsáno v příbalovém letáku. My bohužel nevíme, jaký olejíček si pořídíte a jak bude vaše kůže reagovat. Proto si jako první vždy čtěte informace, které jsou na balení napsané a před použitím na celý obličej nebo větší kus kůže kdekoliv jinde, jej zkoušejte zředěný na nějakém citlivém místě, jako je třeba zápěstí. Uvidíte, jestli nemáte například alergickou reakci. Pokud místo bude zarudlé nebo vás bude svědit, rozhodně olejíček nepoužívejte! Obecně to platí s jakýmkoliv novým produktem, který nemáte ozkoušený. Vždy se ujistěte, že nemáte alergickou reakci. Vždy olej zřeďte s jiným olejem nebo vodou a začínejte s nízkou koncentrací.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Visitor Rating: 5 Stars