Zázrak jménem chia

Chia semínka – v Americe, především v Mexiku, je tento zdroj vitamínů známý a pravidelně využívaný už dlouhá léta. K nám se tento „trend“ dostal teprve nedávno. Lidé si chia zamilovali, a tak je dnes najdete téměř v každém obchodě. A co je na nich tak „zázračného“?

Pomáhají při hubnutí

Ano, hlavně za tímto záměrem kupuje chia semínka stále více lidí. Je totiž potvrzené, že chia semínka opravdu pomáhají zhubnout. Jak je to možné? V případě, že chia zapijete pouhou vodou, vám po chvíli v těle nabobtnají, a tak máte pocit sytosti. Zabrání proradným chutím na nezdravé mňamky. Chia ale mají i jiné výhody!

Zázrak jménem chia 2

Zdroj vitamínů

Potřebuje vaše tělo více vápníku, bílkovin, železa nebo draslík? Všechny tyto vitamíny najdete v jedné surovině – v chia semínkách. Chia obsahují i nenasycené mastné omega 3 a omega 6 kyseliny, které jsou tělu prospěšné. Omega 3 je velmi důležitá pro správnou činnost srdce.Zázrak jménem chia 6

Jak chia semínka zapojit do vašeho jídelníčku?

Existuje nespočet receptů a tipů jak můžete chia využít. Pokud vás čeká náročný den, plný cestování a nebudete mít tento zázrak při sobě, vsaďte na snídani. Do obyčejných vloček přimíchejte semínka a nechte si chutnat.

Foto: RedandHoney.comMakingThymeForHealth.comBrit.coHoneslyYUM.com, Pinterest.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.