ZARA chce do roku 2025 vyrábět pouze z udržitelných materiálů

Udržitelnou módu začíná preferovat stále více módních značek. Španělská oblíbená značka ZARA je ale mezi prvními, která chce (a bude) vyrábět oblečení pouze ze 100% udržitelných materiálů. Od roku 2024 tak v ZARA nakoupíte pouze z přírodních materiálů.

Klesající zisky a risk v podobě udržitelné módy

Značka ZARA spadá pod společnost Inditex, který vlastní také Pull&Bear nebo Bershku. V minulém roce se objevily informace o klesajících ziscích. Udržitelná móda je risk, ale podle majitelů značky ZARA je to budoucnost. Lidé totiž udržitelnou módu začínají vyhledávat a preferovat pouze oblečení z recyklovatelných materiálů.

Od roku 2025 už neuvidíte viskózu

Módní řetězec ZARA plánuje do roku 2025 zahájit výrobu 100 % přírodních a recyklovatelných materiálů. Sbohem tak můžete dát viskóze, na scénu přichází bavlna, len a polyester vyráběný výhradně z přírodních zdrojů. Pokud jste zvyklí na igelitové tašky v kamenných obchodech značky ZARA, i s těmi se můžete rozloučit, a to i přesto, že si za ně v současnosti musíte zaplatit.

Ekologie se stala pro značku number 1

To ale není jediné, čeho chce ZARA dosáhnout. Brát ohledy na přírodu chce ve všech směrech. Proto chce také minimálně 80 % energie, která bude spotřebována ve výrobních továrnách, kamenných prodejnách, ale i sídle značky využívat pouze z obnovitelných zdrojů. Stopku dává také skládkovému odpadu.

Foto: Facebook.com/Zara.