Zapomeňte na chemii, pomozte svým vlasům přírodní cestou

Vlasy jsou korunou ženské krásy a většině z nás záleží na tom, aby naše hříva byla zdravá, plná objemu i lesku a zkrátka vypadala dobře. Ne vždy jsou ale vlasy v kondici a tehdy má většina z nás tendence sahat po kosmetice plné chemie.

Napadlo vás, jestli to náhodou nejde i jinak? Pokud možno bez chemie, které je všude plno? A víte co? Jde to. Poradíme vám, jak namáhaným vlasům pomoci přírodní cestou.

Foto: Pexels.com

Na suché vlasy je nejlepší banán

Máte rády banány? Jsou plné draslíku, který je pro naše tělo důležitý a představují chutnou svačinku, jež nám dodá energii.

Kromě toho lze banán využít i jako přírodní pomoc na suché vlasy. Pokud vás trápí suchá hříva, která má tendence se lámat a ani trochu nevypadá zdravě, rozmačkejte banán, smíchejte ho s pár kapičkami ideálně olivového oleje a lžičkou medu. Vznikne vám kašička, kterou naneste na poškozené vlasy, nechte působit 30 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.

Unavené hřívě pomůže avokádo

Avokádo musíte buď milovat, nebo ho nenávidět – není nic mezitím. Ať už se v jeho konzumaci řadíte do toho či onoho tábora, měly byste vědět, že vám avokádo může pomoci, pokus jsou vaše vlasy unavené, bez barvy a bez života.

Avokádo rozpulte a polovinu rozmačkejte vidličkou, přidejte dvě lžičky nejlépe kokosového oleje, jednu lžičku medu a dvě polévkové lžíce majonézy. Vytvoříte kaši, kterou nanesete do celé délky vlasů, necháte působit 15 minut a poté opláchnete a umyjete.

Foto: Pexels.com.

S mastnými vlasy zatočí citron a jablečný ocet

Mastné vlasy jsou estetický problém, se kterým nejen my ženy bohužel často bojujeme. Někomu se vlasy mastí více, jinému méně a najdou se i takoví šťastlivci, kterým se nemastí skoro vůbec – a pokud přeci jen ano, pak to na nich není vidět.

Na mastné vlasy pomáhá směs z citronové šťávy, jablečného octa a lžičky medu. Smíchejte, vmasírujte do pokožky hlavy a můžete šťávou propláchnout vlasy po celé délce. Nechte na vlasech působit půl hodiny, opláchněte a vlasy umyjte.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.