Nepříjemný zápach z úst. Jak předcházet tomuto problému? Pozor si dejte i na kávu

Každý jistě zná tu trapnou situaci, kdy mluvíte s někým, jehož blízkost je vám velmi nepříjemná. Zápach z úst se nedá vydržet a vy nevíte, jestli to dotyčnému říct nebo to raději ignorovat a nechat být. Nemusí to být nutně tím, že má špatnou zubní hygienu, za tímto problémem se mohou skrývat i jiné důvody. Máme pro vás pár tipů, jak tomuto nešvaru předcházet.

Nevhodná jídla a káva způsobují nepříjemný zápach

Česnek je sice tělu prospěšný a bohatý na široký zástup vitamínů, v našich ústech po sobě ale zanechává pořádnou paseku. Česneková pachuť a následný zápach z úst vydrží i dlouhé hodiny.

Podobně působí například také káva. Čerstvá káva má krásnou vůni i chuť, která nabudí. Po jejím vypití ale v našich ústech už tak omamnou vůni nemá a ve větším množství může způsobit silný zápach z úst. Pojďme si říct nějaké tipy, které pomáhají potlačit tyto nepříjemné zápachy.

Ústní voda do kabelky a batohu

Ústní voda se stala nepostradatelnou součástí zubní hygieny téměř každého. Pomáhá v boji proti překyselení zubní skloviny. Některé ústní vody obsahují také fluoridy a rostlinné extrakty, které mají protizánětlivé účinky.

Používat ji můžete nejen po každém čištění zubů, ale kdykoliv během dne. V drogériích i běžných obchodech najdete jejich mini verzi, která se vám snadno vejde do kabelky a batohu.

Foto: Shutterstock

Mentolový sprej vždy po ruce

Věděli jste, že mentolové osvěžující spreje vám pomohou nejen proti nepříjemnému zápachu z úst, ale třeba i při nevolnostech? Mentol má svěží účinky a mnohdy zklidní podrážděný jícen. Koupíte ho za pár korun a díky své malé velikosti ho můžete mít stále při sobě.

Dodržujte pitný režim

I v tomto případě se nám opět potvrzuje, jak moc je důležitý pravidelný pitný režim. Především v letních měsících, kdy snadno dochází k dehydrataci, se snažte dodržovat doporučených 2 litry vody denně. Prospěšné to bude pro vaše tělo, mysl i svěží ústa.

Mezizubní prostory si zaslouží stejnou péči jako vaše zuby

Často jistě slýcháte od vašeho zubaře, že mezizubní prostory jsou stejně důležité, jako zuby samotné. Mnoho lidí tomu nevěnuje pozornost a o mezizubní prostory se nijak nestarají. To může mít za následek právě nepříjemný zápach z úst. Mějte po ruce zubní nit. Pro někoho je čištění mezizubních prostor způsob relaxace. Vyzkoušejte to.

Dlouhodobý boj se zápachem z úst může značit zdravotní problémy

Pokud svádíte dlouhodobý boj s nepříjemným zápachem z úst a už jste vyzkoušeli vše možné i nemožné, je možné, že máte nějaký zdravotní problém, o kterém nevíte. V tomto případě je vhodné navštívit svého lékaře, který vás pravděpodobně pošle na vyšetření trávícího traktu a dýchacích cest. V některých případech se objevuje také acetonový zápach z úst, který může značit cukrovku.

S otravným zápachem z úst se dá lehce bojovat, rozhodně by se ale neměl podceňovat. Co zabírá vám na zápach z úst?


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.