Suché šampony jsou naše spása, když vlasy nevypadají zrovna dvakrát při životě, ale my prostě nemáme čas na to, abychom si je šly umýt (a poté vyfénovat, vyžehlit, nakulmovat a podobně…) a nebo se nám do mytí vlasů jednoduše nechce.  Co ale o suchém šamponu víte? Znáte jeho pro a proti?

Suché šampony: jejich pro a proti

Možná žijete v přesvědčení, že suché šampony snad ani žádnou negativní stránku mít nemohou. Vždyť jsou vaše záchrana, na kterou nedáte dopustit a doma musíte mít vždycky minimálně jedno balení po ruce pro případ, kdy vlasy odmítnou vypadat dobře a vy nebudete stíhat jejich umytí.

Asi vás to překvapí, ale ne nadarmo se říká, že každá mince má dvě strany, což platí i v případě suchého šamponu. Samozřejmě má svá pozitiva, která určitě rádi vyzdvihneme, ale nechybí mu ani nějaké to negativum, o kterém možná nemáte sebemenší tušení.

Výhody suchého šamponu

Začněme tedy s těmi lepšími vlastnostmi, kterými se suchý šampon může pyšnit. První z nich je určitě efekt, kterého lze s jejich pomocí dosáhnout. Když vaše vlasy vypadají unaveně, zplihle nebo dokonce máte pocit, že začínají působit mastně, stačí na ně aplikovat suchý šampon a ony zase vypadají krásně, jako kdybyste před pár minutami vylezly z vany, kde jste si svou hřívu umyly. Jasně, efekt je to sice jen dočasný a jak se říká “na oko”, ale když to funguje, není co řešit, ne?

Další výhodou je snadné použití a rychlá aplikace. Suchý šampon stačí nastříkat ke kořínkům vlasů, nechat chvíli působit a poté jednoduše vyčesat. A to je všechno, dílo je dokonáno, o víc se nemusíte starat a nic dalšího není potřeba řešit.

Nevýhody suchého šamponu

Nyní se dostáváme k těm temnějším stránkám suchých šamponů, ale nebojte se, nemáme v plánu vás děsit. Nevýhodou je například skutečnost, že některé suché šampony mají tendence ucpávat vlasovou pokožku, což může vést k tomu, že přestane produkovat kožní maz. Na první pohled si možná říkáte “vždyť to je super, vlasy se mi nebudou mastit”, ale nenechte se ošálit: když pokožka hlavy neprodukuje dostatečné množství mazu, vlasy se pak stávají slabšími, méně vyživenými a může dojít k jejich poškození.

Další negativum spočívá v riziku, že se vlasy budou pod tíhou suchého šamponu lámat, což je ale věc, které se dá zabránit tím, že budete šampon aplikovat správně a to pouze ke kořínkům vlasů, nikoli do celé jejich délky.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze